Kurzy pro NOVÉ instruktory ČHS v roce 2006

09. 05. 2006 | Rubrika: Vzdělávání | Komentáře (0)

Vzdělávání nových instruktorů v roce 2006

Seznam v současné době přihlášených na školení instruktorů ČHS v roce 2006

propozice příjmací zkoušky a prvního kurzu

Prosím prohlédněte seznam, zda je vše uvedeno jak má být. V případě nesrovnalostí kontaktujte instruktori@horosvaz.cz, nebo tel.:603810600

Ti kdo máte v seznamu otazník u položky doktor znamená, že na svazu doposud není potvrzení a zdravotní způsobilosti pro provozování horolezectví. Je to formalita, ale bohužel nezbytná. Někteří máte psanou poznámku u vylezených túr, prosím doplňte své listy túr, tak abychom je mohli archivovat a ukázat, pokud by to někoho zajímalo. Z toho důvodu je nezbytné dodržet předepsanou formu (datum, kde,co za cestu, klasifikace,spoulezec - např.: 10.8.2005, Dolomiti, Torre Preuss, Preussova Cesta, 5+, 250 m, F.Nejistimně)

Příjmací zkouška proběhne ve stanoveném termínu, informace k placení úvodního kurzu jsou v propozicích. Také máte k vytištění dva články, jeden se týká uzlů a zahrnuje všechny i uzly, které budou požadovány u přijímací zkoušky. Druhý zahrnuje většinu jistících pomůcek dostupných na českém trhu a porovnává jejich vlastnosti.

uzly pro horolezectví

jistící pomůcky pro horolezectví

Toť z nového vše, kdo se chce ještě přihlásit, nechť nahlédne níže... ale bude možno využít až příští rok.

Metodická komise bude i v roce 2006 organizovat kurzy instruktorů horolezectví a skalního lezení. Pro organizování kurzů se MK ČHS rozhodla zejména na základě zájmu členské základny registrované MK v druhé polovině roku 2005. Zahájení obou kurzů, zdravovědy a letních hor se účastní všichni společně, kurz instruktorů horolezectví má navíc jedno soustředění v létě na ledovci a jedno v zimních horách.

Jednou z naplne zimniho kurzu HAL jsou zaklady skialpinismuLedovcovy kurz HAL obsahuje vedeni tur na ledovci, vyuku zachrany a sebezachrany, lezeni klasickych Na skalnim kurzu se probira vedeni tur a vyuky ve skalnim terenu, a opet mnozstvi potrebnych lanovycCast venovana prvni pomoci vysvetluje reseni rozlicnych reseni kritickych situaci u zranenych

Cena: účastníci si hradí jen svoje osobní náklady, tj. cestu, ubytování, stravování a poplatek za nakopírované materiály, které na kurzu obdrží. Náklady na lektory plně hradí ČHS. Ceny jednotlivých kurzů budou upřesněny ma příjmacích zkouškách. Celkové náklady včetně dopravy, ubytování a stravy se budou pohybovat u RCI cca 10.000,- Kč, u HAL cca 24.000,- Kč

Termín pro zaslání vyplněných přihlášek včetně zdravotního potvrzení, vyjádření oddílu v písemné podobě na svaz: do 20.4.2006

V elektronické podobě zašlete přihlášky na e-mail: instruktori@horosvaz.cz

Kurz instruktorů skalního lezení

termín  obsah kurzu místo kurzu  náklady cca
 18. – 21.5.2006  přijímací zkoušky, zahájení kurzu,
teoretická část
 Blatiny
 1.000,- Kč
 22. – 25.6.2006 zdravověda  Blatiny   1.000,- Kč
 28. 8. - 3.9.2006 závěrečný skalní kurz   Totes Gebirge  8.000,- Kč

Kurz instruktorů horolezectví

termín  obsah kurzu místo kurzu  náklady cca
 18. – 21.5.2006  přijímací zkoušky, zahájení kurzu,
teoretická část
 Blatiny
 1.000,- Kč
 22. – 25.6.2006 zdravověda  Blatiny   1.000,- Kč
25. - 30.7.2006 ledovec Oberwalderhutte 6.000,- Kč
28. 8. - 3.9.2006 závěrečný skalní kurz  Totes Gebirge  8.000,- Kč
 únor 2007 skilp, ledy, zimní velehory  Chamonix / Rudolfshutte  8.000,- Kč

Konkrétní informace k zahájení kurzů najdete na webu ČHS nejpozději 14 dní před vlastním kurzem!

Přihláška na kurz Instruktor skalního lezení je ke stažení zde 72.0 KB.

Přihláška na kurz Instruktor horolezectví ke stažení je ke stažení zde. 83.0 KB

Za MK ČHS Radek Lienerth (instruktori@horosvaz.cz)

| Komentáře(0)