Kurz více délkového lezení pro členy ČHS

30. 06. 2006 | Rubrika: Vzdělávání | Komentáře (0)

Kurz skalního více délkového lezení

Vysoké Tatry, 21. - 25.6.2006

Ve dnech 21. - 25.6.2006 se uskutečnil první kurz skalního více délkového lezení pro členy ČHS. Kurz byl realizován v okolí chaty pri Zelenom plese, možná spíš známější jako Brnčálka. Jedná se o ideální výukovou lokalitu s dostatkem lehkých a středně těžkých túr.

J pilíř na V Žeruchovou vežuČerný štítVe vrcholových partiích JZ stěny Černého štítukoupel v plese je po lezení velmi osvěžující

Kurzu se zúčastnilo celkem pět frekventantů a byl veden lektorem MK ČHS R. Lienerthem.

Kurz byl zahájen ve středu a celé odpoledne jsme věnovali upravení používaných postupů jištění frekventantů kurzu a doporučovaných metod. v dalších dnech už jsme potom přímo aplikovaly pro některé nové postupy přímo v terénu. Ve čtvrtek se lezl jižní pilíř na Východnou Žeruchovou vežu (IV-), Korsvoldov tanec (7-), Klíma - Linhart (V+), v pátek narovnání Puškášova pilíře na Černý štít (V), v sobotu byla cílem Jastrabia veža a varianty cesty Komarnicky (III). Poslední túrou kurzu byl v neděli opět Černý štít a to cestami Stanislavsky (IV-) a Puškáš (IV). Večery jsme věnovali seznámení s problematikou sebezáchrany a záchrany ve skalním terénu.

nácvik záchrany nahoruS stěna Malého KežmarskéhoStanislavsky na Černý štít

Kurz v obdobném rozsahu bude při naplnění minimálního počtu účastníků realizován v podzimním termínu 20. - 24.9.2006.

R.Lienerth

| Komentáře(0)