31. Pelikánův seminář v Jeseníkách

03. 11. 2021 | Rubrika: Vzdělávání

Během posledního říjnového víkendu se v Chatě Jiřího na Šeráku v Jeseníkách sešlo více jak 70 zájemců o horskou medicínu na již tradiční akci "Pelikánův seminář", který se po vynucené pauze v minulém roce konal již po jednatřicáté.

20211030-pelikan-IMG_0847

Zájem o akci byl velký i přesto, že bylo místo konání přesunuto ze Slovenska jen pár týdnu před jejím konáním.

Témata přednášek byla různorodá, již tradičně byl velký prostor věnován lavinovým nehodám a hypotermii.

V sobotu odpoledne, v krásném ale dost větrném počasí, proběhly praktické workshopy. Široké možnosti využití ALU-fólie představil Martin Honzík, bezpečnosti při lezení se věnoval Jiří Vogel, oba členové Metodické komise ČHS.

Pelikánův seminář - ZPRÁVA

Z akce bude dostupný sborník s vybranými příspěvky, který bude uveřejněn na webu Pelikánův seminář

1_POUŽÍVAT do článků  MDK JAMES       james_logo_2020      shm

L.Horáková, lektor ČHS