Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Vzdělávání

Mládež

Akce ERA v Lezeckém parku Alkazar

Akce ERA v Lezeckém parku Alkazar
02. 05. 2012 | Rubrika: O ČHS, Lezecké parky

V Lezeckém parku Alkazar se konala první akce, která byla určena hlavně dětem.

Pěkné prvomájové počasí vylákalo do přírody velké množství lidí majících rádo pohyb. Novinku jim v tomto směru nabídla akce ERA dětský lezecký den. V Lezeckém parku Alkazar, tedy v bývalém vápencovém lomu na cyklostezce Beroun – Srbsko, si ten den mohli zejména děti (ale i dospělí) vyzkoušet lezení na skále za dozoru zkušených horolezců, sjet si asi dvacetimetrovou lanovku, vyřádit se na skákacím hradu, či si v tolik vzácném stínu stanů nechat namalovat krásné vzory na obličej nebo si otestovat svou zručnost v malé dílničce.

Organizace se ujalo Mateřské centrum Slunečnice Beroun a horolezecký oddíl Českého horolezeckého svazu – TJ Lokomotiva Beroun. Horolezci tu na plném slunci od deseti do čtyř odpoledne odjistili zhruba 130 dětí, které byly prostě skvělé. Lezly i tříleté ratolesti a všechny se rvaly s fyzickými nástrahami a překonávaly strach z výšky. Kromě zážitků si odvážely drobné dárky od ERA Poštovní spořitelny, karabinky, horolezecké časopisy či vlastnoručně vyrobené čelenky nebo házecí pytlíky.

Lezecký park Alkazar slouží veřejnosti již od začátku tohoto roku, kdy jej za finanční pomoci společnosti ERA Poštovní spořitelny vybudoval Český horolezecký svaz. Lezecký park Alkazar nabízí po celý rok snadné výstupové trasy, pro jejichž zdolání je však zapotřebí znalost zajišťovací techniky, malé hřiště s cvičebním nářadím, posezení u ohně a k tomu informační tabule o historii horolezectví v Českém krasu.

 

P. Resch

 

První máj v Alkazaru