Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

Lezecké parky

V Koncepci ČHS schválené v roce 2010 byl stanoven cíl - postupně vybrat cca 10 lokalit, které budou upraveny tak, aby byly vhodné pro rodinné lezení. 

Inspirací pro budování lezeckých parků se staly známé Klettergarten, které jsou běžné v Rakousku, Itálii a dalších zemích. Tyto lezecké areály, pro které byl na základě ankety mezi lezci zvolen název Lezecké parky, přibližují lezení širšímu počtu lidí a umožňují ukázat, že lezení je bezpečný způsob trávení volného času.

 
Pro vytváření lezeckých parků byly stanoveny základní zásady s cílem zajistit, že lezecký park bude dostupný, bezpečný a bude nabízet širší zázemí pro lezce i jejich doprovod.

Lezecké parky zásady


Oba níže uvedené lezecké parky finančně podpořila Poštovní spořitelna ERA, která je také jejich generálním partnerem.

 

Lezecký park modrý lom
Lezecký park Modrý lom se nachází v údolí řeky Lužnice asi 2 kilometry od Tábora. Bývalý žulový lom nabízí patnáct výstupů v plotnách, místo k posezení a velmi bezpečné okolí pro pohyb dětí.

Modrý lom informační tabule

 

Lezecký park ALkazar
Lezecký park se nachází v lokalitě Srbsko v Českém krasu a byl vytvořen v roce 2011. Lezecký park je otevřen celoročně pro všechny zájemce, kteří si v něm mohou vyzkoušet lezení, zacvičit si i posedět u ohně. Lezecký park umístěn v chráněném území (Národní přírodní rezervace Karlštejn), a proto prosíme všechny návštěvníky, aby se zde chovali ohleduplně a respektovali pravidla, která jsou uvedena na informační tabuli umístěné v lezeckém parku. 

Informační tabule Alkazar

Instagram

Instagram Horosvaz