ČHS členství, informace

ČHS servis pro členy

Instruktoři SCI, RCI a HAL

Instruktorské kurzy mají certifikaci UIAA a nejsou akreditovány v rámci vzdělávacího systému ČR, kvalifikace platí jen při metodickém výcviku v rámci ČHS.

Kvalifikační stupně

Instruktor sportovního lezení - SCI (Sport Climbing Instructor)

Působnost instruktora sportovního lezení je omezena na výuku lezení na umělých stěnách a zajištěných sportovních cestách do jedné lanové délky.

Kurz má 3 části: přijímací zkoušky a zahájení, první pomoc, závěrečná část a zkoušky.

Instruktor skalního lezení - RCI (Rock Climbing Instructor)

Působnost instruktora skalního lezení zahrnuje vedle výuky lezení na umělých stěnách a zajištěných jednodélkových cestách také výuku tradičního pískovcového lezení a lezení vícedélkových cest i v "letních" horách, neledovcového charakteru.

Kurz má 4 části: přijímací zkoušky a zahájení, první pomoc, lezení na umělé stěně, závěrečná část (vícedélkové lezení v horách) a zkoušky.

Instruktor horolezectví - HAL (High Alpine Leader)

Instruktor horolezectví může provádět, kromě výše uvedeného, i výcvik v horách, při zimním lezení, v oblastech ledovcového charakteru.

Kurz má 6 částí: přijímací zkoušky a zahájení, první pomoc, lezení na umělé stěně, ledovcový kurz v horách, vícedélkové lezení v horách, závěrečná část (lavinový kurz v horách) a zkoušky.

Kalendář kurzů v roce 2017

termín

kurz

místo

lektor

přihlášení

28.4.-1.5.

RCI, HAL

zahájení

Vysočina

E.Ponikelský

M.Buřil

kurzy jsou obsazeny

RCI

Odehnal, Rajcsányi, Králík, Řeřucha, Piskač, Šolcová, Šolc, Šťastná, Větrovská,Hrnčiřík, Poláček, Hrbáček, Špás, Bellingerová, Pavlíček, Blažek

Semík

Vysočina

M.Honzík

propozice

Vespalec, Šabata, Prokeš, Vejnar, Hron, Holein, Báča, Beran, Kadlec, Nevečeřal, Mazánek, Macků, Skála, Michlík, Nepustil

27.-30.4.

freeride, laviny

Lonský, Prokeš, Mazánek, Renc, Báča,Skála

12.-14.5. skalní záchrana

Rabštejn

L.Tkáč

doškolení je obsazeno

Vespalec, Fritsch, Mraček, Kaizler, Procházka, Mikeš, Rychtr, Vejnar, Kadlec, Nevečeřal

6.-8.10.

skalní záchrana

Srbsko u Berouna K.Kříž

Srbek, Bandas, Babača, Wondráček, Novotný, Dvorník, Šťastný, Novosad
3.-5.11.  první pomoc, záchrana Vysočina M.Honzík max. 18 osob

Mazánek, Dědek, Babača, Wondráček, Novotný, Komenda,  Koníček, Lonský, Kvapilová, Abt,Renc,

Celba,Novosad,Juchelka,

Burian,

3.-5.11.

lezecká cvičení, hry pro děti

Plzeň

(Praha)

max. 10 osob

Beran, Macků, Kohout

Informace pro zájemce o kurz

Instruktorské kurzy jsou určeny oddílovým i individuálním členům ČHS.

Podmínkou přijetí do kurzu je:

• dosažení věku min. 21 let, resp. 23 let (HAL) v roce konání kurzu
  • členství v ČHS (platný členský průkaz na daný rok)
  • zdravotní způsobilost
  • uhrazení účastnického poplatku.

Zájemci o kvalifikaci instruktora si mohou zvolit kterýkoli stupeň kvalifikace. Nižší stupně kvalifikace lze rozšiřovat až do dosažení nejvyššího stupně (HAL), tak, že instruktor absolvuje části kurzu, které jeho dosavadní kvalifikace neobsahuje, a složí závěrečnou zkoušku pro danou kvalifikaci.

Kvalifikace instruktora ČHS je platná 5 let, výhradně s platným členstvím v ČHS. V průběhu platnosti kvalifikace a po dobu tří let po jejím ukončení lze kvalifikaci prodloužit nebo obnovit prostřednictvím doškolení. Pokud instruktor doškolení v této lhůtě neabsolvuje, jeho kvalifikace zaniká.

Dokladem o získané kvalifikaci je průkaz instruktora ČHS

Na instruktory ČHS s platnou kvalifikací se vztahuje pojištění Pojištění odpovědnosti trenérů a cvičitelů

Účastnický poplatek:

• kurz SCI - 1800 Kč
  • kurz RCI - 3300 Kč
  • kurz HAL - 5900 Kč (platí se ve dvou částkách - 3300 Kč, 2600 Kč)

Zájemci o kurz zašlou vyplněnou přihlášku spolu s přílohami (lékařské potvrzení, uskutečněné výstupy, fotografie na průkaz rozměr min. 400 x 510 pixelů) na adresu instruktori@horosvaz.cz. Lékařské potvrzení lze poslat později, nejpozději však týden před uskutečněním kurzu.

Poplatek je nutno uhradit do 2 týdnů poté, co sekretariát potvrdí přijetí přihlášky a splnění podmínek. Účastníci si hradí své osobní náklady (doprava, ubytování a stravování). Poplatek je nevratný, vyjma situace, kdy se kurz neuskuteční z důvodů nezaviněných uchazečem.

Platební informace: č. účtu 17 27 20 95 04/0600 Moneta Money Bank,  ss = RČ, vs = 333.

Přihlášky

Přihláška SCI

Přihláška RCI

Přihláška HAL

Počty osob na jednotlivých seminářích a minimální počty osob na instruktora jsou dány typem kurzu. Minimální počet osob pro uskutečnění semináře je pět, při nižším počtu zájemců se kurz ruší.

Informace o doškolení instruktorů ČHS

Pro prodloužení / obnovení kvalifikace jsou nutné 2 doškolovací semináře, které je možno absolovat kdykoli v průběhu platnosti kvalifikace a dále v průběhu dalších tří let po jejím skončení.

• seminář 1. pomoc a záchrana (povinný)
  • seminář podle zájmu instruktora

Zájemci o doškolení zašlou vyplněnou a podepsanou přihlášku spolu s přílohami (absolvované instruktorské akce, lékařské potvrzení, fotografie na průkaz velikost min. 400 x 510 pixelů) na instruktori@horosvaz.cz.

Podmínkou přijetí na doškolení je uhrazení účastnického poplatku:

• doškolení freeride, laviny - 600 Kč
  • ostatní doškolení - 500 Kč

Účastnický poplatek je nutno uhradit do 2 týdnů poté, co sekretariát potvrdí přijetí přihlášky a splnění podmínek. Poplatek je nevratný, vyjma situace, kdy se kurz neuskuteční z důvodů nezaviněných uchazečem. Osobní náklady (cestovné, ubytování, stravování) si hradí účastníci sami.

Na doškolovacím kurzu je provedeno přezkoušení metodickým výstupem na zadané téma.

Kapacita semináře je dána typem semináře. Při nedostatečném počtu zájemců se seminář ruší.

Přihláška na doškolení

Platební informace: č. účtu: 17 27 20 95 04/0600 GE Money Bank, ss=RČ, vs=333