Facebook

Český horolezecký svaz

Survival mládeže "Sudetský zátah" (Brendy 08)

15. 10. 2008 | Rubrika: Síť mládežnických klubů | Komentáře (0)

Survival mládeže – „Sudetský zátah 2008“ – (Brendy 08)

Je sobota ráno 27.9. 2008 - 9:00 a já vysílám první dvojici na trať. Hned po startu se hlídka vrhá ke stolu a obkresluje mapu a popisy kontrol orientační jízdy na horském kole. Druhá dvojice po startu vidí jak první hlídka mizí v bráně zámečku Bischofstein, který se stal pro letošní ročník závodu naším útočištěm. Tímto způsobem startuji závodníky půldruhé hodiny. Závodních dvojic, které se letos dostavily změřit svoje síly v přírodním víceboji, bylo přes třicet, tudíž podstatně více než vloni- zkrátka zlepšujeme se.

Survival mládeže "Sudetský zátah" (Brendy 08)Survival mládeže "Sudetský zátah" (Brendy 08)Survival mládeže "Sudetský zátah" (Brendy 08)

            Aby soutěžící mohli pomýšlet na solidní umístění, bylo potřeba nejen správně opsat kontroly do mapy, ale i najít jedenáct kontrol orienťáku na horském kole, absolvovat lezení, překonat několik krkolomných lanových lávek, přejít po slack lajně, zabrat pádlem při jízdě na vodě, nespadnout v lanovém centru a bezpečně (bez prodření mapy a oděvu či obdržení vosího žihadla) najít všechny kontroly orientačního běhu. Po startu se zanedlouho začali první závodníci objevovat u skal, kde na ně čekalo několik pěkných cest. Zde si každý z dvojice vybral cestu, na kterou si troufl a do ní se pustil. Hodnocení této části prodělalo od minulých ročníků změnu a platilo zde pravidlo „čím vyšší obtížnost, tím vyšší zisk“. Nejobtížnější cesta byla, podle slov našeho skalního velmistra, Radka Brože, lehká osmička a cesta nejlehčí měla obtížnost čtyři.

            S protaženými těly z lezení a lanových lávek, kde si závodníci mohli zkusit i chůzi po slack lajně a po „lehké stromové“ masáži na lanovce, následovala orientačně dobrodružná cesta do Adršpachu. Původně zamýšlená jízda podle azimutu na adršpašském jezírku se z technických důvodů nepovedla zajistit, a tak závodníci jezírko pouze přejížděli. Za to si borci mohli více všímat krásného prostředí pískovny. Se zajištěním další části - vysokých lanových lávek v lanovém centru - nám pomohl profesionální personál, kterému jsme velmi vděčni, stejně jako Petemu Blahnovi, který nám umožnil toto centrum zařadit do závodu.

   Survival mládeže "Sudetský zátah" (Brendy 08)     Survival mládeže "Sudetský zátah" (Brendy 08)    Survival mládeže "Sudetský zátah" (Brendy 08)

Z Adršpachu závodníci uháněli po nově budované, téměř dokončené- tudíž téměř bezmosté- cyklostezce podél Metuje až do Teplic. Zde je čekal pořádný výšlap zpět k zámečku. Když jsme trasu stavěli, viděl jsem borce, kteří výšlap zvládli s nohama v pedálech. Vysílení závodníci ovšem daleko častěji tuto část absolvovali kolo „vedouc“! Poslední zkouškou byl orientační běh, jehož start byl v areálu zámečku a zavedl závodníky do přilehlých skal. Přestože kontroly pro tuto část stavěl Máca tak, aby nikdo neměl problém s jejich hledáním, našly se dvojice, kterým poloha některých lampionů zůstala utajena. Pak již následoval jen vytoužený cíl. Nejrychlejší dvojice tak proťala cílovou pásku v čase 2 hodiny 19 minut.

            Úkolu vyhlásit výsledky jsem se odpovědně zhostil již o půl sedmé (zásluhou kvalitně obsazené kanceláře). A hned v úvodu jsem nezapomněl poděkovat našim skvělým partnerům, kteří za celým závodem de facto stáli. Byla to zejména firma Lbnet.cz, Bowling centrum Trutnov, ČAES a její partneři, ČHS, Město Trutnov, Cestovní kancelář Adventura, Salewa Czech, Singing Rock, Saltic, Pete Ádr team a Mates. A také nesmím zapomenout na rodinný podnik Volkových a jimi provozovaný zámeček Bischofstein a Kafírnu Trutnov.

            Poté jsem se pustil do vyhlašování nejlepších borců. V kategorii A jsem na stupně vítězů pozval Marka Oubrechta a Kajetána Poliaka na stupeň nejvyšší. V kategorii B- chlapci jsem volal na první místo Karla Hejtmánka a Jardu Bendu.V kategorii C-dívky to bylo nejjednodušší. Zde závodila jediná dvojice, a tak se na prvním místě umístila Barbora Škorpilová a Tereza Schlöglová. Kategorie S skončila vítězstvím Václava Vančury a Marka Škorpila. Doplňková, ovšem nejobsazenější, kategorie D našla své vítěze v podobě Tomáše Petrečka a Zuzany Kroutilové. Byli jsme mile překvapeni velkým počtem nadšených diváků.

           Tak takový byl další ročník podzimního klání, které tradičně v podhůří Krkonoš pořádá HO S.S.A.R. a Yetti club Trutnov. Rád bych vyjádřil svůj obdiv všem odvážným závodníkům, že se jim podařilo bez větších problémů a zranění protnout cílovou pásku. Velmi rád bych poděkoval všem organizátorům, kteří přiložili ruku k dílu. V neposlední řadě bych rád znovu vyslovil dík a uznání všem našim výše jmenovaným partnerům.

Survival mládeže "Sudetský zátah" (Brendy 08)

Díky a příští rok na viděnou.

Za organizátorský tým Petr Vojáček  (Martin Macek a David Jelínek)

| Komentáře(0)
Instagram

Instagram Horosvaz