Facebook

Český horolezecký svaz

Soustředění HO 503 Spinclimbing Praha

14. 11. 2007 | Rubrika: Síť mládežnických klubů | Komentáře (0)

Zpráva ze soustředění HO 503 Spinclimbing Praha

 25.- 28.10.2007 Polesí, Rynoltice

     O podzimním prodlouženém víkendu jsme uspořádali lezecké soustředění pro děti z našeho oddílu v ne příliš navštěvované skalní lezecké oblasti „Horní skály“ neboli Obrvégry v Lužických horách. Jedná se o pískovcové skály, ale pískovec je poněkud jiný, je tvrdý, nesolivý.

Počasí nám bohužel nevyšlo tak, jak jsme si představovali. První dva dny jsme se věnovali spíše túrám po skalní oblasti, skály si děti jen tak osahávaly, ale hráli jsme u nich spoustu her na procvičení síly, i jsme lehce bouldrovali, ale skála přeci jen nebyla úplně vyschlá..

Dětí bylo 7 a téměř všechny byly lézt na skalách poprvé v životě. V sobotu, po počátečním strachu a nedůvěře jsme obsadili menší skalku s názvem Trojzubec, na které jsme učili děti slaňovat, prusíkovat, bouldrovali jsme a i jinak procvičovali lezecké techniky, učili jsme je zakládat vlastní jištění typu smyček, provazování hodin. Večer se však kvapem blížil, večeře čekala a přeci jen, ručičky už bolely a bylo potřeba je nechat do druhého dne odpočinout, tak jsme se s milou skalkou rozloučili.

V neděli se počasí už téměř umoudřilo, tudíž jsme nelenili a vybrali si skalní věž s tajupným jménem Smrtka.

Děti lezly Normálku za III. Na druhém konci lana, jištěné byly zhora. Samozřejmě, nechyběl ani zápis ve vrcholové knize, rozhled do všech stran a pak úžasné slanění dolů, cca 25 metrů, což byl pro děti zážitek, protože takové dlouhé slanění si užily poprvé v životě.

Den utekl jako voda a nám nezbylo nic jiného, než se sbalit a vyrazit na cestu domů.

Pod vedením M. Sýkory a za odborného dohledu instruktora ČHS J. Uherky se akce zúčastnilo celkem 7 dětí a 4 dospělí.

L.H.

| Komentáře(0)
Instagram

Instagram Horosvaz