Facebook

Český horolezecký svaz

Setkání zástupců mládežnických spolků

Setkání zástupců mládežnických spolků
19. 10. 2016 | Rubrika: O ČHS, Síť mládežnických klubů

V neděli 9.10.2016 proběhlo setkání zástupců spolků zapojených do projektu Podpora mládežnických lezeckých klubů.

Ze všech koutů republiky se ve Velkém Meziříčí sjeli zástupci celkem 13ti spolků.

 

Předseda ČHS Jan Bloudek zahájil setkání informací o průběhu projektu - dosavadní úspěchy, plánované akce a zamýšlené cíle. Byl představen nový koncept Regionální síť trenérů sportovního lezení - licence B a vyšší. Ten spočívá ve spolupráci mládežnických spolků s trenérem, který se odborně stará o spolky v jeho regionu formou ukázkových tréninkových jednotek, vytvářením a korekcí tréninkových plánů, konzultací.

 

Příspěvek Lezení nejmenších (5 - 7 let) přednesla trenérka - licence B a předsedkyně HK Jihlava. Dana Kotlíková účastníky setkání obohatila o množství her a možností, jak motivovat nejmenší lezce k co nejefektivnějšímu tréninku, aniž by si všimli, že vůbec trénují.

 

Helena Lipenská, trenérka - licence A, přiblížila přípravu výkonnostní mládeže. S jakými komplikacemi se potýká trenér, ale i lezecký závodník.

 

Prostor byl věnován i několika zástupcům spolků. Každý měl připravený medailonek o chodu svého spolku, jejich práci s mládeží a jaké soutěžní aktivity s mládeží v rámci spolku dělají. 

 

Závěrem se Jakub Novotný, trenér - licence B, zmínil o zdraví dětí v kontextu s lezením. Je důležité dávat pozor na správné držení těla mladých lezců. Vlivem dnešního sedavého způsobu života a nedostatku pohybu již od nejútlejšího věku dochází ke svalovým dysbalancím. Ty mají za následek přetěžování určitých svalových skupin a následně zranění.

 

Na setkání došlo k předání zkušeností a vzájemného obohacení všech účastníků setkání.

Školení-9708 DSC05949 DSC05946 Školení-9735

 

M. Pavlíková, sekretariát ČHS

 

Instagram

Instagram Horosvaz