Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Skály

Vzdělávání

Letní akce mládeže podpořené granty ČHS

Letní akce mládeže podpořené granty ČHS
02. 10. 2013 | Rubrika: Síť mládežnických klubů

Během léta se konaly další akce pro mládež, které prostřednictvím grantů podpořil Český horolezecký svaz ve spolupráci s Hudy sportem - hlavním partnerem ČHS.

 

Horolezecký oddíl Skvadra Pardubice uspořádal týdenní soustředění na Vysočině, kterého se zúčastnilo více než dvacet dětí, které se seznamovaly nejen s lezením na skalách, ale také se zásadami pobytu v přírodě.

 

Další pardubický oddíl, HK Pardubice Synthesia, uspořádal "Tatranskou horolezeckou školku" ve Vysokých Tatrách, s pobytem na Chatě pod Rysmi. Na programu bylo samozřejmě lezení pod dohledem dospělých (např. výstup na Český štít nebo na Vysokou) a po zhoršení počasí alespoň vysokohorská turistika. Fotky - M. Ascherman.

 

Horolezecký klub Sokol  Bělá - Děčín připravil pro jednadvacet dětí ze svého horolezeckého kroužku soustředění v Ostrově v Labských pískovcích. Děti si vyzkoušely různé typy lezení, učily se slaňovat, jistit, vázat základní typy uzlů apod. Kromě lezení hrály hry v přírodě a chodily na výlety.

 

Do Vysokých Tater se s dětmi na několik dní vypravil také HO TJ Baník Karviná. Akce Tatry 2013 se zúčastnilo sedm dětí, které pod dohledem instruktorů vylezly např. na Jastrabiu vežu nebo na Jahňací štít. Podrobnější povídání je zde. Fotky - Raszka, Janos, Kochová.

 

 

Horoklub Chomutov se letos již po dvanácté vydal s mládeží z oddílového horokroužku do Dolomit. Stanování v kempu v Cortině a lezení např. na Hexenstein, Torre Piccola di Falzarego apod., k tomu ferraty a turistika. Povídání o soustředění si můžete přečíst zde.

 

B. Valentová, tajemnice ČHS