Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Vzdělávání

Mládež

Databázový systém Skály ČR

Připravujeme nový databázový systém Skály ČR, který bude součástí webu Českého horolezeckého svazu a bude sloužit jak lezecké veřejnosti, tak vrcholovým komisím a správcům, kteří se o skalní oblasti starají. První verzi systému Skály ČR bychom chtěli představit zhruba v únoru.

V současnosti máme k dispozici provizorní prohlížeč, který postupně vylepšujeme. K dnešnímu dni je v databázi 15 regionů, 121 oblastí, 702 sektorů, 10887 skal a 63832 cest, u nichž jsou průběžně doplňovány a aktualizovány informace, často s pomocí členů vrcholových komisí a správců skal. K importu do databáze poskytli svého průvodce Moravské skály Vladimír Wolf a Vladimír Skýpala, za což jim patří velký dík.

V novém systému bude, oproti systému Skalní oblasti, přidána řada údajů, které po naplnění zvýší užitečnost databáze pro lezeckou komunitu. To je pole pro iniciativu všech lezců. Na českém internetu jsou již různé databáze cest a naskýtá se otázka, proč by někdo měl „krmit“ tuto. Odpověď je jednoduchá. Databáze ČHS má oproti všem ostatním něco, co nemůže poskytnout nikdo jiný, a sice kontinuitu a stabilitu. Všechny ostatní projekty jsou závislé na entuziasmu, časových a finančních možnostech jejich tvůrců a leckterý slibný projekt už beze stopy zmizel i s daty v propadlišti dějin. Podle principu “lezci sobě” nebo taky “jaký si to uděláš, takový to máš" se může databáze patřící všem členům ČHS dostat na vyšší kvalitu. Vítáme všechny, kdo jsou ochotni nám pomoci databázi plnit nebo opravovat a aktualizovat jednotlivé údaje. Jakékoliv podněty, informace, doplňky a připomínky posílejte na adresu skalycr@horosvaz.cz.