Členství v oddíle - spolku

Všichni členové spolků, které byly přijaty do ČHS ("členské spolky") se automaticky stávají tzv. evidovanými členy ČHS.

- Evidovaní členové neplatí členské příspěvky, nemají členský průkaz a jejich práva a výhody v ČHS jsou minimální.

- Členové, kteří zaplatí členské příspěvky a mají členský průkaz ČHS, se stanou členy "B", kteří mají všechna práva a výhody jako řádní členové "A", s výjimkou toho, že nemohou sami hlasovat a volit na valné hromadě.

V čele členského spolku - oddílu stojí předseda (popř. jiná osoba dle stanov spolku), který zastupuje spolek na valné hromadě. O změně osoby předsedy spolku je nutno informovat sekretariát ČHS.

Informace o vstupu spolku do ČHS - Vstup spolku do ČHS

správa členské základny oddílu

Předseda spravuje členskou základnu svého oddílu prostřednictvím modulu pro oddíly, který je umístěn na webu ČHS. V tomto modulu může editovat vybrané údaje oddílu a členů, přijímat nové členy apod.

OBJEDNÁVÁNÍ členských PRŮKAZŮ, pojištění a ČHS Trio

Členské průkazy pro členy oddílu a rodiny objednává předseda či jiný zástupce oddílu prostřednictvím modulu pro oddíly.

Zástupce oddílu může pro členy oddílu a rodiny objednat i cestovní pojištění a ČHS Trio, vždy pouze základní tarif.

Informace ČHS Trio.

Oddíloví členové si mohou objednat členský průkaz také sami

v e-shopu ČHS.

Individuální objednávka prostřednictvím e-shopu je nutná v těchto případech: vyšší tarif pojištění, ČHS Trio s vyšším tarifem pojištění, platba prostřednictvím ÖAV (informace platba přes ÖAV).

Modul pro správu oddílů

NÁVOD PRO SPRÁVU ODDÍLŮ - var. 1

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY ČHS NA ROK 2019

děti a mládež do 18 let (nar. 2001 a mladší)

100 Kč

děti a mládež do 18 let v rámci rodiny (alespoň 1 rodič členem, společná objednávka)

zdarma

junioři 19 - 25 let (nar. 2000 - 1993)

300 Kč

dospělí 26 - 60 let (nar. 1992 - 1959)

400 Kč

senioři 61 let a více (nar. 1958 a dříve)

zdarma

Členský průkaz lze zakoupit v rámci balíčku ČHS Trio, který obsahuje cestovní pojištění a členství ve Slovinském horolezeckém svazu, díky kterému lze získat slevy na ubytování na apských chatách.

Podrobné informace -

Platnost členského průkazu

Dokladem členství "B" je členský průkazplatný od 1.1 daného roku do 31.1. následujícího roku. Členství trvá dalších 11 měsíců po ukončení platnosti průkazu a poté zaniká pro neplacení členských příspěvků.

KONTAKT NA SEKRETARIÁT V PŘÍPADĚ DOTAZU

Ivana Trávníková: 734 837 300, 273 136 385,  ivana.travnikova@horosvaz.cz

Pro telefonickou komunikaci využívejte přednostně úřední hodiny: úterý 9.00 - 11.00 13.00 - 18.00 hod. a čtvrtek 13.00 - 18.00 hod.