Facebook

Český horolezecký svaz

Petr  Resch

Petr  Resch

* 1974

2. místopředseda ČHS

gesce - alpinismus, závodní skialpinismus, ledolezení, mládež

 

Rodina - žena Anička, 3 kluci, všichni se máme rádi a všichni lezeme.

Profese - obchodník v oboru strojírenských technologií zejména pro chemický průmysl.

Lezu rád a všude, výkonnost je dobrá na to, že si člověk může zalézt všude, na druhou stranu je problém sehnat jističe a čas. Proto se nejvíce věnuji boulderingu, na druhém místě skalám včetně našich písků a na třetím místě jsou hory zejména skalnějšího charakteru. Občas i závodím na umělé stěně, pořádám akci Petrohradské padání.

Lezecké úspěchy – třikrát Výstup roku ČHS v kategorii bouldering (max. 8C Fb), na skalách 8c, 8b OS, na písku dva prvovýstupy XIa (8b fr.), v horách např. Petit Dru Americkou direttissimou 8- OS za jeden den, na umělé stěně třikrát 4. místo na MČR, dvakrát 3. místo v celkovém Českého poháru.
 
Hodně se dívám kolem sebe a snažím se nebýt k okolnímu světu lhostejný. Začíná to samozřejmě rodinou, přáteli (s nimiž si rád zahraju např. divadlo nebo na housle), pokračuje přes občanské aktivity v místě bydliště (předsedám dvěma spolkům), jsem zastupitelem a končí to bafuňařením v ČHS.
 
Moje motto: Každý člověk umí být dobrý. Dejte lidem šanci i přesto, že se Vám nelíbí, jak se chovají nebo co říkají. Přemýšlejte o tom, proč tak konají. Rádi mějte zejména sama sebe, když si budete vážit sama sebe, najdete snáze i cestu k druhým.