Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

Martin Veselý

Martin Veselý

1. místopředseda ČHS

odpovídá za hospodaření ČHS

 

*1965 

Absolvování FEL ČVUT, elektroenergetika, mimořádné studium na VŠE, finance a účetnictví. V současné době vedu ekonomické analýzy ve společnosti G.O.T. Consulting s.r.o., před tím jsem několik let pracoval v bankách, finančních i výrobních společnostech jako analytik i ředitel řízení rizik. V bankovnictví, finančním řízení, krizovém řízení i rozvoji korporací a správě majetku pracuji od začátku devadesátých let.

 

Lezl jsem, a ještě i lezu převážně na našem písku v Čechách a Sasku, v horách především v Tatrách v létě i zimě. Jsem z generace, která byla „na Západě“ poprvé v Dolomitech „via Mangart“ a dříve poznala Kavkaz než Alpy. Od března roku 2016 po Zdenkovi Lukešovi jsem předseda HO TJ Banka Praha. Žiji v Praze a s výjimkou několika let v zahraničí, v té době jsem členství v ČHS nepřerušoval.

 

Cítím se býti součástí horolezecké komunity - od dětských kroků v Adršpachu a Šárce (táta měl být lékařem expedice Peru 70), přes drobné prvovýstupy na Kokořínsku a občasné jednociferné přelezy něčeho zajímavějšího na písku, po historky „starých zbrojnošů“, chlapů, kteří něco dokázali v dobách nepříznivých.