Facebook

Český horolezecký svaz

Jan  Bloudek

Jan  Bloudek

předseda ČHS

gesce - skalní oblasti, metodika

*1964

Ženatý, manželka lékařka, 2 synové – všichni aktivní horolezci. Do roku 2009 jsme bydleli ve Mšeně na Kokořínsku, poté jsme z pracovních a vzdělávacích důvodů přesídlili zpět do Prahy, naše vazba na Mšeno a tamní horolezecko – sokolský oddíl ale zůstala velmi silná.

 

V roce 1989 jsem absolvoval Stavební fakultu ČVUT, v roce 2003 získal diplom z managementu (MBA) na Bussiness School Netherlands, 2014 certifikát projektového řízení Prince2©Practitioner od Axelos. Pracovní historie: odborný asistent na ČVUT, poté 11 roků ředitel reklamně-produkční agentury Comdes, od roku 2001 lektor managementu na TC Business School, od roku 2015 předseda dozorčí rady Vodárny Kladno - Mělník, a.s.; od 2013 předseda ČHS, od dubna 2015 na „plný“ úvazek.

 

Na písku pár IXa v Sasku (dnes lezu max. VIIc/VIIIa); na skále IX- v Juře (dnes max. 6b/6c). Vyšší hory: Kavkaz – Čau-chy, prvovýstup Vb (VI+UIAA); Chan Tengri (7010m) od severu; Alpamayo (5947m) Ferrari route. Nejradši lezu ve středních ledovcových velehorách a skalní vícedélky nebo bigwally. Zajímavější výstupy: Petit Dru, American direct 6c (ještě než celá stěna spadla); Marmolada, Vinatzer/Messner VI+; Cima Grande, Comici VII-; Grand Charmoz, Cordier pillar 6a+; Piz Badille, Cassin 6a+ a Another day in Paradise 6b; Cengalo, Geiser-Lehmann V+; Mont Blanc du Tacul, Gervasutti pillar 6b. Na El Capitan Triple Direct (Salathé/Muir/Nose) a v Red Rocks Prince of Darkness 5.10c. V ledu např. Männer ohne Nerven WI 5+/6- v Pinnistalu. K tomu tatranské klasiky typu diretka Kežmaráku v létě i zimě a desítky vícedélkových cest mezi 5b a 6b na švýcarské žule kolem Furky a Grimselu nebo na vápně u Wettersteinu a Hochkönigu. Považuju se za horského softmůvra, který rád leze lehčí klasiky, nevyhledává extrémy a snaží se lézt na pohodu a bezpečně. Několikadenní lezení horských cest, s fajn parťákem, je pro mě základní existenční potřeba.