Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

David Urbášek

David Urbášek

člen výkonného výboru

gesce - sportovní lezení mládeže a dospělých 

*1985

V posledních 10 letech působím jako instruktor a trenér mládeže ve svém domovském oddíle. S dětmi se pravidelně účastníme závodů U14 a ČPM. Kromě závodního lezení se ale věnujeme i lezení na skalách (nejčastěji Moravský kras a Adršpach). Několikrát do roka vyrážíme na zájezdy do zahraničí, kde se věnujeme sportovnímu i vícedélkovému lezení (Arco, Paklenice, Geyikbayiri, Vysoké Tatry).

 

Od roku 2015 jsem s juniorskými reprezentanty z našeho oddílu absolvoval většinu závodů EYC, MEJ a MSJ. V roce 2016 jsem společně s Jakubem Novotným vedl český tým na závodě Evropského poháru mládeže v boulderingu ve Varšavě. Od roku 2016 jsme zapojen do projektu regionálních trenérů ČHS, kde mám na starosti oddíly v Pardubickém a Královehradeckém kraji.

 

Věnuji se převážně sportovnímu lezení na skalách a poslední dobou i příležitostně závodím. Krom toho ale nejraději trávím víkendy v Adršpachu a několikrát do roka se snažím podívat do nějaké větší stěny. Celková doba lezení cca 20 let.

Prvotní lezecké vzdělání pod vedením Ivana Šifry; v roce 2010 kurz MŠMT Instruktor lezení na umělých stěnách; v roce 2015 kurz ČHS Instruktor skalního lezení; v roce 2017 – Trenér sportovního lezení licence B.

 

Vzdělání: Gymnázium Lanškroun, VŠB-TU Ostrava, informatika

Práce: programování webových aplikací

Další zájmy: tenis, fotografování, hudba