Nová nabídka cestovního pojištění UNIQA pro členy

03. 12. 2015 | Rubrika: O ČHS

Inzerát Uniqa na web

Pro členy ČHS máme na rok 2016 od pojišťovny Uniqa novou, výrazně výhodnější nabídku:

Cestovní pojištění zahrnující horolezectví (bez omezení nadmořské výšky) a další sportovní aktivity, s limitem 2 mil. Kč  na léčebné výlohy a asistenční služby, včetně zachraňovacích nákladů. Nový limit je čtyřnásobný oproti předchozí verzi Standard. Součástí nabídky je i možnost pojištění pro celou rodinu až se 4 dětmi (děti zdarma) a možnost doplnění o úrazové pojištění (trvalé následky, úmrtí) i pojištění odpovědnosti.

Abychom minimalizovali základní cenu a přitom nabídli co nejširší možnosti pojištění, připravili jsme s pojišťovnou Uniqa širokou nabídku tarifů, ze kterých si každý může vybrat podle svých potřeb.

Tarify se liší podle toho, jestli chcete cestovat po Evropě nebo po celém světě a podle nepřetržité délky plánovaných pobytů v zahraničí. V tabulce jsou uvedené ceny za celoroční pojištění, zahrnující léčebné výlohy a asistenční služby včetně zachraňovacích nákladů:

TabTarifů na web

Za 240 Kč/rok (nebo 456 Kč za rodinu) si ke každému z tarifů můžete přikoupit úrazové pojištění (trvalé následky, smrt) s limitem 300 tis. Kč/ 150 tis. Kč, za stejnou cenu lze přikoupit i pojištění odpovědnosti s limitem 1 mil. Kč.

Vedle základních tarifů nabízí Uniqa i skvělou možnost krátkodobých doplatků se všemi výhodami vyšších tarifů. Pokud například máte tarif Evropa 30 dnů za 590 Kč a na podzim se rozhodnete, že pojedete do Nepálu, stačí vám, když si doplatíte 107 Kč (pokud pojedete na měsíc) nebo 294 Kč (na dvouměsíční pobyt). Stejně funguje i krátkodobé připojištění úrazu nebo odpovědnosti – zde vás doplatek vyjde na 20 Kč/měsíc .

Krátkodobý doplatek je možný u jakéhokoliv tarifu, výpočet je pak trochu složitější, ale na druhé straně umožňuje bezkonkurenční flexibilitu, vyšší pojistné krytí si můžete zaplatit jen na skutečné výjezdy, bez navýšení ceny, přepočtené na měsíc pojištění.

Uniqa je silná nadnárodní pojišťovna (do roku 2014 pojišťovala i Alpenverein) a ČHS s ní spolupracuje už 10 let. Jen za několik posledních roků mají naši členové řadu pozitivních zkušeností s rychlým a vstřícným řešením horolezeckých úrazů i cestovatelských problémů. Do asistenčního centra Uniqa se dovoláte 24 hod. denně a v češtině domluvíte potřebnou pomoc, což může být klíčové zejména ve stresových situacích, které mohou v horách nastat.

Cestovní pojištění je, stejně jako dosud, určeno členům ČHS, kteří mají platný členský průkaz, a lze je sjednat pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS. Podrobné informace k pojištění včetně jednotlivých tarifů, limitů odpovědnosti, doplatků apod. naleznete na stránce Cestovní pojištění UNIQA.

S případnými dotazy se obracejte na paní Trávníkovou – Ivana.travnikova@horosvaz.cz, 734 837 300, 273 136 385.

Nejčastější otázky a odpovědi najdete na stránce Časté otázky k cestovnímu pojištění UNIQA, kterou budeme průběžně aktualizovat.

J. Bloudek, předseda ČHS