V Jetřichovicích se konalo školení správců skal

28. 07. 2015 | Rubrika: Správa skalních oblastí

Aktualizace - v Galerii skalní oblasti si můžete prohlédnout fotky ze školení od Martina Tučky.

V sobotu 18. červnce se konalo v Jetřichovicích další školení správců skal, kterého se jako vždy mohli zúčastnit i prvovýstupci. Zájem o školení byl velký - přijelo 42 správců a prvovýstupců.

Aktualizace - Galerii skalní oblasti si můžete prohlédnout fotky ze školení od Martina Tučky.

Školení bylo zaměřeno na osazování fixního jištění - kromě postupu správného osazování byly probrány i možné chyby a nebezpečí plynoucí z nesprávných postupů.

Teoretickou část školení vedl předseda Centrální vrcholové komise ČHS Karel Bernt, který mj. představil materiál dodávaný firmou Singing Rock.

Praktickou část školení vedl Vladimír "Ťéša" Těšitel, který demonstroval správný postup osazování na vzorku nového slaňovacího kruhu Singing Rock. Kruh vykázal dostatečnou pevnost usazení, při namáhání silou v ose kruhu (3 500 kg) nedošlo k porušení lepení. Dále byl testován slaňovací kruh z nerezového drátu neznámého původu, který povolil v lepení při zatížení 2000 kg.

K. Berndt, předseda CVK

dsc_1079-tit dsc_0990 dsc_0998 dsc_1006 dsc_1032 dsc_1034  dsc_1077

Za fotografie děkujeme Vaškovi Kopeckému z HK Stáří Praha.