Vzdělávání

Mládež

Na Dolní Moravě se konal 2. závod ČP ve skialpinismu 2016

29. 01. 2016 | Rubrika: Závodní skialpinismus, RSS - iSport.cz

Na Dolní Moravě v sobotu 23. ledna proběhl v pořadí 2. závod Českého poháru ve skialpinismu, kterého se zúčastnilo celkem 45 českých závodníků.

Závod Montura Skialp Race Dolní Morava byl původně plánován v terénu masivu Králického Sněžníku, ale kvůli slabé sněhové pokrývce byla trať závodu (stejně jako minulý rok) přesunuta do skiareálu a jeho přilehlého okolí.

Mezi muži zvítězil Michal Štantejský, mezi juniory David Novák. Oba závodníci nás budou reprezentovat na Mistrovství Evropy ve Švýcarsku, které odstartuje již příští týden (3. - 7. února). V kategorii žen zvítězila Lucie Luštincová a mezi juniorkami Lenka Hanyšová. Další informace o závodě si můžete přečíst v článku pořadatele.

Výsledky v jednotlivých kategoriích naleznete také na našem webu zde.

Sportovní redakce České televize ze závodu pořídila záznam, který bude vysílat ve čtvrtek 4. února 2016 v odpoledních hodinách v pořadu Sport v regionech. Následně pak bude dostupný v archivu pořadu Sport v regionech.