V Pardubicích proběhlo 4. kolo Rock Point ČP v boulderingu 2016

09. 08. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

První srpnový víkend se v Pardubicích premiérově odehrál závod ze série Rock Point Českého poháru v boulderingu. Čtvrté kolo hostil Olympijský park Pardubice 2016, který letos vzniknul v prostředí nově rekonstruovaného parku v centru města.

Finále mužského závodu v neděli 7. srpna opanovali bratři Stráníci, přestože z dopolední kvalifikace postupovali nezvykle z nižších pozic. Vyhrál Martin Stráník před Štěpánem Stráníkem a Olinem Klapalem.

V ženském závodě letos již potřetí zvítězila silačka Eliška Vlčková. Na druhém místě pak Dominika Dupalová, na třetím Edita Vopatová.

V sobotu předtím proběhl dětský závod Boulderděti, který tradičně nabídl širokou paletu emocí, a kterého se zúčastnilo více než 60 malých sportovců.

Příjemné počasí, pohodová muzika od Lážo Plážo band a záruka silných paží závodníků nalákaly v Pardubicích úctyhodný počet diváků. Tímto všem děkujeme a těšíme se na další zastávku v Teplicích nad Metují.

výsledky závodu - finále muži, finále ženy (kompletní výsledky v Přehledu závodů)

CP Pardubice, foto S. Mitac CP Pardubice, foto S. MitacCP Pardubice, foto S. Mitac

CP Pardubice, foto S. MitacCP Pardubice, foto S. Mitac

foto Standa Mitáč