V Lavalu skončil SP IFSC v boulderingu 2014

01. 07. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Světový pohár IFSC skončil o uplynulém víkendu 26. - 28.6. závody ve francouzském městečku Laval. Dalším boulderovým závodem IFSC je pak Mistrovství světa v boulderingu, které bude v srpnu hostit Mnichov, a kterého se zúčastní kompletní česká reprezentace.

V Lavalu z našich soutěžil Štěpán Stráník, který se umístil na děleném 51. místě, a Jan Chvála, který obsadil dělenou 55. příčku. Zlatou medaili vybojoval mezi muži Rustam Gelmanov z Ruska a mezi ženami japonská závodnice Akiyo Noguchi.

V celkovém hodnocení SP v boulderingu se Japonka Akiyo Noguchi umístila také na první pozici, následovaná britskou závodnicí Shaunou Coxsey a Rakušankou Annou Stöhr. Mezi muži pak nejvyšší příčku obsadil Němec Jan Hojer, následovaný Dmitriem Sharafutdinovem z Ruska a Guillaume Glairon Mondetem z Francie.

Kompletní výsledkové listiny najdete na webu IFSC, stejně tak videa a fotografie ze závodů.

Radana Plevková, sekretariát