V Jeseníku se bojovalo o další body do Českého poháru U14

24. 04. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Závodu v Jeseníku předcházela středeční sněhová kalamita v podobě 60 cm napadlého sněhu během 24 hodin. Naštěstí se počasí umoudřilo a v sobotu se k nám všichni závodníci dostavili včas. Závod JESENÍK CUP 2017 v rámci seriálu Český pohár mládeže do 14 let mohl začít.

Jeseník 2017

Celkem se závodu zúčastnilo 85 závodníku nejen z Česka, ale i z Polska. Utkali se ve třech kategoriích U10 (do roč. 2008), U12 (roč. 2007 a 2006) a nejstarší kategorie (roč. 2005 a 2004) rozdělených na chlapce a dívky. Byl pro ně připraven formát závodů tří cest bez finále. Celkem stavěči z Jeseníku podpořeni Martinech Jechem postavili 7 závodních cest. Díky novému formátu vše probíhalo rychle, bez větších zdržení a závodníci se postupně rozřazovali dle svých výkonů.

Během první cesty v kategorii U 10 bylo jasné, že do TOPOVÉHO chytu dorazí jen ti, kteří udrží soubor několika chytů složený z lišty, stisku a technického kroku s odšlapem. Další cesta už vedla převislou částí jesenické stěny. TOP se nepodařilo dát ani jedné dívce nebo chlapci. Poslední cesta vedla kolmou stěnou. Po třech cestách bylo potřeba rozřadit ještě dívky na 2. a 3. místě a chlapce na 1. a 2. místě. Na řadu tedy přišla superfinálová cesta.

Konečné výsledky kategorie U10:

1. Cibulková Anna

2. Paarová Natálie

3. Bartošová Mia

1. Uherec Lukáš

2. Štípek Jan

3. Čermák Šimon

stupně vítězů

V kategorii U12 začínali závodníci na cestě společné s kategorií U 10 a také tady si nikdo neporadil s předposledním chytem v podobě obliny. TOP jsme tedy neviděli. Dále se mladí lezci přesunuli do kolmého profilu, který jim vyhovoval více. V chlapecké kategorii o pořadí rozhodla poslední cesta v mírně převislém profilu, ale u dívek muselo rozhodnout superfinále v podobě upravené cesty kategorie U14.

Konečné výsledky kategorie U12:

1. Mihalčíková Anna

2. Sejnová Tereza

3. Bernardová Barbora

1. Mokroluský Lukáš

2. Šikula Jaroslav

3. Duroň Alexandr

stupně vítězů II.

Nejstarší kategorie U14 měla připravené opravdu zapeklité cesty. První se lezlo v kolmém profilu, kde bylo potřeba nejprve zvládnout několik technických kroků s odšlapem, na které navazovaly lišty a konečná stropová pasáž s TOPem. Celé se to nepovedlo zvládnout nikomu. Druhou cestu měla kategorie U14 společnou s kategorií U12. A přesto, že si navíc museli poradit se cvakáním, podařilo se ji TOPovat těm prvním nejlepším holkám i klukům. Poslední a nejtěžší cesta celého závodu vedla přes břicho do dlouhého stropu, kam se však nepovedlo dolézt nikomu.

Konečné výsledky kategorie U14:

1. Janošová Markéta

2. Šikulová Hana

3. Gendová Karolína

1. Adamovský Adam

2. Cibulka Šimon

3. Bulena Štěpán

Již tradiční závody se uskutečnili za podpory partnerů a sponzorů, za což jim děkujeme. Jsme rádi, že se do Jeseníku závodníci rádi vracejí a těšíme se na příští rok, snad už na nové stěně.

David Migal