Tendon MČR dětí a mládeže kat. U14 a B v Brně

19. 10. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 15. 10. 2016 se  v Brně na stěně Rajče konalo Tendon Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost děti a mládeže v kategoriích U14 a B. Pořadatelé, HOM Rocky Monkeys Brno, uvolnili celou stěnu pro stavbu závodních cest a díky tomu stavěči, Silva Rajfová a její tým (Lucka Rajfová a Aleš Eichmeier) měli volné pole působnosti. Celkem postavili 9 cest, které mnohdy vedly i přes 2-3 linie. Stavělo se většinou za použití nově dodaných chytů a struktur, pocházejících z dílny polské firmy Tripoint, které neznali ani domácí. Lezlo se v tradičním formátu: dvě kvalifikační cesty + finále, do kterého postupovalo 8 nejlepších závodníků z každé kategorie.

P01

Na závody dorazilo celkem 147 závodníků, z toho 76 dívek a 71 chlapců. V nejvíce obsazené kategorií dívek U12 se jich na startu objevilo 25. Všechny cesty dětem předlézali domácí lezci Jana Ondřejová a Ondřej Bína. Nejmladší holky a kluci (kat. U10) lezli své kvalifikační cesty na kolmých profilech. I tyhle cesty nebyly lehké, a celé je zdolalo jen pár děti. Finálové cesty (rozdílné pro kluky a holky) vedly lehce převislým profilem a dokonale rozřadily závodní pole. Topu dosáhl jen vítěz chlapecké kategorie.

MCRM2016TendonLogo

U10 Chlapci:

1. Šikula Jaroslav – HO SK Prostějov
  2. Mokroluský Lukáš – HOM Alpin IV Praha
  3. Skoupý Samuel – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

P06  P03

U10 Dívky:

1. Janošová Mariana – HK Orlova, TJ Baník Karviná
  2. Bulenová Klára – Green Trees Monkeys
  3. Cibulková Anna – SPL Pustiměř

P07

Kategorie U12 měla složitější úkol. Kvalifikace proběhla na cestách, které pak po malých úpravách byly finálovými pro kategorií U10. Jedna z nich, vedoucí lehce převislou stěnou, nebyla pro děti moc velkým problémem, ale druhá už jim dala zabrat. Finále se pak konalo na jedné z kvalifikačních cest pro holky kategorie U14 a B. Cesta vedla v převislém profilu a důkladně prověřila jejich schopnosti. Zde na top dosáhli jen 2 kluci a jedna dívka.

U12 Chlapci:

1. Slovák Daniel – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I
  2. Cibulka Šimon – SPL Pustiměř
  3. Adamovský Adam – HK Orlova, TJ Baník Karviná

U12 Dívky:

1. Zítková Bára – Big Wall Praha
  2. Bernardová Barbora – HK Jihlava
  3. Szymańska Martyna – UKS Brzeszczce (PL)

P19

Kvalifikační cesty pro kategorie U14 a B byly zase o něco těžší. Jedna z nich byla společná pro všechny, druhá byla odlišná pro holky a pro kluky. Všechny vedly v převislém profilu a k topu se propracovalo jen pár závodníků. Pro finále kluků pak byla nachystaná cesta, která vedla v převislém profilu a ve stropu, a byla technicky a fyzicky náročná. Souboj čtveřice finalistů po kvalifikaci v kategorií U14 rozpálil publikum doběla. Na top dosáhl jen vítěz. Finálová cesta holek vedla v převislém profilu, pak následoval traverz do stropu a dále po něm až na top, který se nepodařilo dosáhnout žádné závodnici. Nejdál dolezla vítězka kategorie U14, která skončila právě ve zmíněném traverzu.

U14 Chlapci:

1. Jeliga Marek – Horoguru Praha
  2. Cink Jáchym – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I
  3. Slezák Ondřej – HK Rožnov pod Radhoštěm; Vertikon Zlín

U14 Dívky:

1. Smetanová Michaela – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I
  2. Bulenová Eliška – Green Trees Monkeys
  3. Hobzová Eliška – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

B Chlapci:

1. Potůček Šimon – Vertikon Zlín
  2. Musil Albert – LezeTop Písek
  3. Churavý Jiří – Kaznějov

P30

B Dívky:

1. Kubátová Tereza – Plzeň
  2. Adamovská Eliška – HK Orlova, TJ Baník Karviná
  3. Tužová Natálie – HO Komorní výtah Liberec

P29

O hladký průběh obou závodů se staral tým dobrovolníků z pořádajícího oddílu HOM Rocky Monkeys, Sokol Brno I, kterému patří za odvedenou práci obrovské poděkování.

A. Kurowski, pořadatel