SP v lezení na rychlost - Xiamen 2016

25. 10. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Ve dnech 22. - 23. 10. se v čínském Xiamenu konal poslední letošní závod Světového poháru v lezení na rychlost. Mezi 32 startujícími muži se prezentoval jako jediný reprezentant ČR Jan Kříž, který postoupil z kvalifikace do vyřazovacích bojů z 15. místa s časem 6,79s. V osmifinále nejdříve vedl, ale metr před koncem se mu do ruky připletlo nedobrané lano a rychlé dobrání mu vychýlilo ruku ze směru. V souladu s pravidly proto ukončil svůj pokus a ohlásil technický incident, ten však bohužel nebyl uznán. Jan Kříž byl tak vyřazen a umístil se na konečném 16. místě. I přes smolné osmifinále je další postup mezi nejlepších 16 pro našeho mladého reprezentanta úspěchem.

Vítězem v kategorii mužů se stal Rus Stanislav Kokorin, mezi ženami si zlato vybojovala Klaudia Buczek z Polska.

Celkovým vítězem Světového poháru 2016 v lezení na rychlost se v kategorii mužů stal Polák Marcin Dziensky, náš Libor Hroza při neúčasti v posledních dvou závodech obsadil konečnou 6. pozici a Jan Kříž skončil na 14. příčce. Mezi ženami zvítězila Julia Kaplina z Ruska.

V Xiamenu se zároveň konal i předposlední letošní závod SP v lezení na obtížnost. Česká republika zde neměla zastoupení, prvenství si odvezli Ital Stefano Ghisolfi a Slovinka Janja Garnbret. Poslední letošní závod SP bude 26. - 27. 11. ve slovinském Kranji.