SP v lezení na obtížnost a rychlost – Villars 2016

18. 07. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz
Ve švýcarském Villars se ve dnech 15. - 16. 7. konal další závod Světového poháru v lezení na obtížnost a rychlost. Česká výprava zde opět dosáhla velmi dobrých výsledků, i když v rychlosti se našim reprezentantům dařilo podstatně méně, než v Chamonix.

V kvalifikaci v lezení na obtížnost si opět mezi 50 ženami výborně vedla Gabriela Vrablíková, která úspěšně postoupila do semifinále a celkově se umístila na 26. místě. Lenka Slezáková sice do semifinále nepostoupila, ale obsadila pěkné dělené 30. místo. V kategorii mužů bojovalo celkem 66 závodníků. Našim reprezentantům se příliš nedařilo a umístili se v druhé části startovního pole. Vítězi v obtížnosti se stali Janja Garnbret ze Slovinska a Kanaďan Sean McCall.

I našim dvěma reprezentantům v lezení na rychlost, Liborovi Hrozovi ml. a Honzovi Křížovi, se ve Villars lezlo hůře než v Chamonix. Libor Hroza byl vyřazen v osmifinále a skončil na celkové 11. pozici, Honza Kříž se umístil na 18. místě mezi třiceti závodníky. V rychlosti vyhráli Francouzka Anouck Jaubert a Marcin Dzienski z Polska. Libor Hroza ml. je nyní aktuálně na 2. místě průběžného pořadí Světového poháru v lezení na rychlost.

Další zajímavé informace o průběhu závodů se dočtete v článku od Tomáše Bintera.

Záznam ze závodu je možné shlédnout na webu IFSC zde.