SP v lezení na obtížnost a rychlost - Arco 2016

29. 08. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení
V italském Arcu se 26. - 27. 8. 2016 konal další závod ze série SP v lezení na obtížnost a v lezení na rychlost. Podrobnou zprávu si přečtěte v článku Martina Jecha.

Za Českou republiku v lezení na obtížnost letos poprvé startoval Adam Ondra, kterého doplnili Martin Jech, Jan Zíma a naše jediná závodnice Gabriela Vrablíková. Celkem startovalo 72 mužů a 56 žen. Zvítězil Francouz Romain Desgranges, v ženách vyhrála Belgičanka Anak Verhoeven.
Naše jediná žena ve startovním poli, Gabriela Vrablíková, obsadila 47. příčku. Martin Jech skončil na 63. místě a Jan Zíma 70. celkově.

V lezení na rychlost jsme měli dva zástupce. Před tímto závodem druhého muže průběžného SP v této disciplíně Libora Hrozu ml. a juniorského mistra světa v lezení na rychlost z roku 2014 Jana Kříže. Závod světového poháru v lezení na rychlost byl na poměry této disciplíny také velmi obsazený (32 mužů, 29 žen).

Oba naši muži úspěšně postoupili do vyřazovacích bojů, Libor Hroza vybojoval tentokrát páté místo, Jan Kříž skončil na 16. příčce.

Kompletní výsledky najdete na webu IFSC.

Sledujte také naše aktuální zpravodajství na našem facebooku.

DSCF7277DSCF7304DSCF7315DSCF7374DSCF7378DSCF7396DSCF7407DSCF7423DSCF7436DSCF7447
fotografie Iva Vejmolová, Martin Jech, Tomáš Binter st.

Dalším mezinárodním závodem dospělých bude Mistrovství světa, které se uskuteční již za dva týdny v Paříži a kromě lezení na obtížnost a rychlost se zde utkají i závodníci v boulderingu.

Radana Plevková, sekretariát ČHS