Světový pohár IFSC v lezení na rychlost odstartoval v neděli v Kanadě

18. 05. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O uplynulém víkendu odstartovala letošní série Světového poháru IFSC v lezení na rychlost, a to v neděli 17.5. v kanadském Central Saanich. České barvy hájil náš dlouhodobě nejúspěšnější reprezentant Libor Hroza, současná dvojka ve světovém rankingu.

Libor ukázal svou letošní formu už v kvalifikacích, ze kterých postoupil s absolutně nejrychlejším časem ze všech 20 startujících mužů, a to 5,83 s. Ačkoli se tomuto času nikdo ze závodníků ani nepřiblížil, a to v žádném kole včetně finálového, Libor bohužel skončil kvůli pádu hned v následujícím rozlezu, což mu vyneslo celkovou 13. příčku a další kola pro něj tentokrát zůstala nedostupná.

Libor Hroza na startuLibor Hroza na dolezu u časomíry

fotografie © IFSC/Christian J. Stewart

Stupně vítězů obsadili Q. Zhong (CHN), M. Dzienski (POL) a B. Mawem (FRA), mezi ženami pak tři ruské závodnice I. Kaplina, M. Krasavina a A. Tsyganova. Iulia Kaplina na tomto závodě překonala svůj vlastní světový rekord výkonem 7,74 s.

Další závod SP v lezení na rychlost proběhne 20. - 21.6.2015 v čínském Chongqingu.

Radana Plevková