SmíchOffský Prague Color Climbing Festival 2016

14. 10. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V pátek a v sobotu (7.10. a 8.10.2016) proběhl již druhý ročník tří závodů Prague Color Climbing Festival 2016. Letos se ho zúčastnilo celých 204 závodníků.

Pátek dopoledne patřil dětem z Prahy, které s lezením teprve začínají anebo si tento sport přišly vyzkoušet rovnou do přátelských závodů. Pro každou kategorii byly přichystány 3 cesty lehčích obtížností a lezlo se top rope. Závodů se účastnilo celkem 48 dětí ve třech kategoriích. Za kategorii dětí mladších než ročník 2007 zvítězil Ondra Krejčí. Za druhou kategorii (roč. 2005, 2006) zvítězila Sofie ElBourahi a za poslední kategorii (roč. 2003, 2004) obsadil 1. místo Marek Jeliga.

Pátek večer naopak patřil dospělým, kteří si mohli vyzkoušet připravované cesty na hlavní sobotní závody Českého poháru dětí. Kategorie byly rozděleny podle váhy jedinců, ale sešli se pouze ženy a chlapi od 50 – 90 kg. Za ženy 1. místo získala Bětka Brožová a za chlapy vyhrál Lukáš Paloncy.

No a teď k těm hlavním sobotním závodům. Účast byla opravdu velká (145 dětí) a také mezinárodní. Přípravy byly o to ještě větší. Každá kategorie celkem lezla 6 cest, 3 cesty v dopoledním a 3 cesty v odpoledním bloku. I přes velký počet dětí i cest se  podařilo skončit ve 20.00, což považujeme za úspěch. Ve chvíli, kd se se závodníky i rodiči ujasnilo, jakým způsobem se střídají cesty, tak vše běželo hladce. Po prvním kole čekalo závodníky grilované maso a salát a pak už byl čas na kolo druhé. Závěrem druhého kola byla pro chlapce kategorie U12 a celou kategorii U14 připravena nejtěžší a zároveň nejsledovanější cesta v převislém „esíčku“. O vítězi z kategorie U12 – chlapci rozhodla až superfinálová cesta, kterou oba účastníci lezli jako jedinou z celého dne systémem onsight. Lezci a lezkyně z ostatních kategorií se na 6 lezených cestách rozřadili úspěšně a zaslouženě vyhráli opravdu ti nejlepší:
Za kategorii U14 vyhráli Eliška Bulenová (Green Trees Monkeys, lezeckytrenink.cz) a Marek Jeliga (Horoguru, BigWall). Kategorie U12 patřila Báře Zítkové (BigWall, Ocún) a Adamovi Adamovskému (HK Orlová – HO TJ Baník Karviná) a konečně za kategorii nejmenších U10 zvítězili Kurek Malgorzata POL (goCLIMBO) a Jaroslav Šikula (HO SK Prostějov, lezeckytrenink.cz, Flash).

Perfektní organizace, pohodoví rodiče i děti a skvělá práce stavěčů, kteří postavili cesty tak akorát těžké – poděkování Jendu Šolcovi, Štěpánu Korčákovi a Pétě Růžičkové.