Rock Point Český pohár v boulderingu 2015 - Lysá nad Labem

19. 03. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu 7. a 8. března se na Výstavišti v Lysé nad Labem uskutečnilo letošní první kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu a Českého poháru mládeže v boulderingu. Sobotní závod byl také prvním nominačním závodem do reprezentace v boulderingu v kategoriích dospělí a mládež (junioři + kategorie A). V neděli pak závodily děti do 16 let, z nichž ty v nejstarší kategorii B také soutěžily o zařazení do reprezentace mládeže.

Závodu Českého poháru se zúčastnilo 25 žen a 75 mužů, kteří se snažili v hodinovém limitu na osm kvalifikačních boulderů dostat do finálového kola.

Postoupilo 8 žen, zvítězila Petra Růžičková následovaná Editou Vopatovou a Eliškou Vlčkovou.

Mezi 12 muži ve finále si nejlépe vedl Martin Stráník, druhý skončil Honza Chvála a třetí Štěpán Stráník.

Cesty stavěli David Kozel a Radovan Souček.

V rámci kvalifikace 1. kola Rock Point Českého poháru v boulderingu 2015 se uskutečnilo také 1. kolo Českého poháru mládeže v boulderingu pro kategorie A a juniorů. V kategorii A si nejlépe vedla Eliška Vlčková a Jakub Konečný, v kategorii juniorů Klára Halmo a Martin Žák.

V neděli pak proběhly závody dětí a mládeže do 16 let, mezi nimiž jako poslední startovala kategorie B, ve které si z jedenácti závodníků pro své první příčky dolezli Eliška Adamovská a Štěpán Pochman.

Přinášíme také podrobný článek o víkendových závodech z pera pořadatele.

výsledky závodů

Díky spolupráci ČHS s pořadateli závodů i v letošním roce vznikají záznamy ze závodů pro Českou televizi - sledujte v premiéře vždy ve čtvrtek po závodech na ČT sport v rámci pořadu Sport v regionech a následně je možné je shlédnout v archivu ČT.

Komentovaný záznam z tohoto závodu je již v archivu ČT publikovaný, záznam z 2. kola, které proběhne v Plzni tuto sobotu 21.3., bude ČT sport vysílat v premiéře ve čtvrtek 26.3. v 10:55, další vysílací časy jsou uvedené přímo na jejich webu.

Radana Plevková, sekretariát

fotografie archiv pořadatele