Příprava na společný výjezd reprezentace na MEJ v Edinburghu 2015

23. 03. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení

Komise soutěžního lezení organizuje společný výjezd mládežnické reprezentace na Mistrovství Evropy mládeže v lezení na obtížnost a na rychlost, které se bude konat v Edinburghu od pátku do neděle 12. – 14. června 2015. Pokud aspirujete na zařazení do reprezentačních družstev, věnujte pozornost následujícím řádkům, a to zejména v případě, že jste se podobného výjezdu dosud neúčastnili.

Letenky je třeba koupit co nejdříve, protože jejich cena poroste s tím, jak se bude blížit termín odletu. Z tohoto důvodu bychom chtěli přihlášky uzavřít do konce tohoto měsíce, tj. po prvním nominačním závodě konaném v sobotu 28. 3. na stěně SmíchOFF, a v následujícím týdnu zakoupit letenky.

Kámen úrazu spočívá v tom, že do konce měsíce nebudeme přesně vědět, kdo se do reprezentačního týmu probojuje. Může se tedy stát, že rodič koupí letenku a jeho dítě se do reprezentačního týmu nedostane. Pak jsou dvě možnosti. První možností je poslat dítě na výlet bez přímé účasti na závodech a druhou možností je oželet peníze za letenku bez náhrady. Je to nepříjemné, žádná možnost není ideální, ale zvážit takový risk musí každý sám. Samozřejmě, že rodiče by přišli pouze o náklady na letenku. Záloha na ubytování se vrátí.

Zatím jsme zjistili tyto možnosti letenek a ubytování. Zde je shrnutí podstatného:

- poletíme nízkonákladovou společností EasyJet

- odlet z Prahy ve čtvrtek 11. 6. v 18:10.,

- návrat do Prahy v pondělí 15. 6. v 7:30,

- cena letenky kolem 5 500 Kč. Cena se mění v čase, takže se jedná o odhad na základě současné ceny,

- ubytování bude zajištěno v blízkosti letiště v Travelodge Airport. Je to rovněž nedaleko na stěnu, čímž se sníží poplatky za taxi pro dopravu. Cena je 303 liber za 4-lůžkový pokoj, což při dnešním kurzu vychází zhruba 2 900 Kč na osobu. Pokusíme se podle počtu závodníků najít ještě jinou levnější variantu,

- je třeba počítat se zálohou na cestování na stěnu a zpět. Kolem 500 Kč by mělo stačit,

- příspěvek 500 Kč na oficiální doprovod závodníků, kterému se tak pokryjí náklady na letenku,

- celkové finanční náklady jsou cca 9 500 Kč.

Jak se již stává zvykem, přihlášky na MEJ budou probíhat elektronicky pomocí sdíleného souboru. Přestože v každé kategorii mohou být pouze 4 reprezentanti, seznam potenciálních účastníků je delší právě z toho důvodu, že jejich přesný seznam zatím není znám. Vylučovat předem ale nemůžeme. Soubor plánujeme uzavřít pro editaci v neděli 29. 3. 2015 ve 21:00.

Zálohu ve výši 8 000 Kč bude třeba uhradit na účet ČHS v prvním dubnovém týdnu, tj. ihned po prvním nominačním závodě.

Připomínáme, že podle platných pravidel proplácení budou mít první dva nominovaní závodníci (v obtížnosti) v každé kategorii nárok na příspěvek na 2500,- Kč na tento závod. Věnujte pozornost znění pravidel.

Detaily je možné osobně probrat na nominačním závodě v sobotu na Smíchově.

V případě dotazů prosím kontaktujte Jiřího Slezáka na email slezak.jirka@gmail.com, popřípadě telefonicky na čísle 608 509 659.

Jiří Slezák a Marie Dichtlová
Komise soutěžního lezení