O víkendu proběhly v Brně závody ČP mládeže a U14 - lezení na obtížnost

26. 05. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu 23.-24.05.2015 se v Brně na stěně Rajče konaly závody U14 a Českého poháru v lezení na obtížnost dětí a mládeže.

Pořadatelé uvolnili celou stěnu pro stavbu závodních cest a díky tomu stavěči, sestry Silva a Lucka Rajfovy, měly volné pole působnosti. Lezlo se v tradičním formátu: dvě kvalifikační cesty + finále, do kterého postupovalo 8 nejlepších závodníků z každé kategorie.

V sobotu na závody ze seriálu U14 dorazilo celkem 112 závodníků, z toho 64 dívek a 48 chlapců. V nejvíce obsazené kategorií dívek U12 se jich na startu objevilo 27.

Vítězové jednotlivých kategorií:

U10: Šikula Jaroslav a Benešová Elena

U12: Slovák Daniel a Janošová Markéta

U14: Cink Jáchym a Cibulková Tereza

.1..

fotografie ze závodu žákovských kategorií U14

V neděli se závody Českého poháru mládeže konaly za účasti celkem 59 závodníků, z toho 23 dívek a 36 chlapců. V nejvíce obsazené kategorií chlapců B (U16) se jich na startu objevilo 18, nejméně pak v kategorií juniorek – pouze 2 dívky.

Vítězové jednotlivých kategorií:

B: Hejdůšek Radim a Adamovská Eliška

A: Plevko Tomáš a Šimková Veronika

J: Volf Štěpán a Pokorná Andrea

CP....

fotografie ze závodu ČP mládeže

Podrobnosti o průběhu závodů si přečtěte v článku pořadatele!

Všechny výsledky najdete tradičně v našem Přehledu závodů ČR 2015 a obsažnou fotodokumentaci si můžete prohlédnout na webu.

Radana Plevková, sekretariát

fotografie Lenka Šimková