Jakub Konečný mistrem Evropy – MEJ Mitterdorf 2016

07. 09. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz
Vynikajícím úspěchem pro Českou republiku skončilo Mistrovství Evropy mládeže v lezení na obtížnost a rychlost, které se konalo 2. – 4. 9. v rakouském Mitterdorfu. Jakub Konečný zde vybojoval titul mistra Evropy v kategorii A a česká výprava se tak zařadila mezi 6 zemí, které si v lezení na obtížnost odvezly zlato,

Kompletní informace přinášíme v článku Tomáše Bintera.

_DSC2603_DSC5079_DSC5091_DSC5095_DSC5082 foto Monika Brkalová

Celkovou bilancí české výpravy je zlatá medaile a 6 semifinalistů v lezení na obtížnost (Jakub Konečný, Eliška Adamovská, Lenka Slezáková, Vojta Trojan, Veronika Scheuerová, Tereza Kubátová), v lezení na rychlost pak 4 postupy do vyřazovacích bojů (Hanka Křížová, Matěj Burian, Pavel Krůtil, Adam Smiga).

Jakub Konečný bez problémů topoval obě kvalifikace kategorie A (16 – 17 let) a nakonec ve finále vybojoval s přehledem zlato. Vojta Trojan obsadil 19. pozici, Jan Kendík 37. a Jakub Skočdopole 42. pozici.

V dívčí kategorii B (14 – 15 let) se do semifinále dostaly hned dvě české závodnice. Eliška Adamovská si dolezla pro 18. příčku, Tereza Kubátová skončila 27. Natálie Tužová skončila na 32. pozici.

V dívčí kategorii A (16 – 17 let) měl být pro Lenku Slezákovou postup do semifinále pouhou formalitou, bohužel skončila 19. Aneta Loužecká skončila na děleném 38. místě.

Mezi juniorkami (18 – 19 let) jsme měli tentokrát hned čtyři zástupkyně. Kvalifikace zvládla skvěle Veronika Scheuerová, nakonec obsadila 26. místo, Naše další zástupkyně v kategorii juniorek do semifinále nepostoupily - Andrea Pokorná zde obsadila 28. místo, Veronika Šimková skončila na 29. příčce a Karolína Taberyová, pro niž to byl první reprezentační start v životě, obsadila 31. pozici.

V kategorii juniorů se naši reprezentanti do semifinále neprobojovali, Mikuláš Keller si dolezl pro 33. místo, Petr Kliger 35., Zbyšek Černohous skončil na děleném 36. místě a Kuba Dvouletý obsadil 38. příčku.

Bez české semifinálové účasti byla i kategorie B chlapců, Šimon Potůček celkové 38. místo, Abert Musil obsadil 45. pozici, Jirkovi Churavému patří 47. příčka a 50. skončil Radim Hejdušek.

foto Monika Brkalová

Nedělní závod v lezení na rychlost ovlivnila změna v organizaci, kdy byly tréninky přesunuty z neděle na pátek, takže se jich část závodníků neměla šanci zúčastnit. Výhodou byl vyšší počet startujících.

V dívčí kategorii B obsadila Hanka Křížová celkové solidní 12. místo.

Mezi chlapci v kategorii A nás reprezentoval Matěj Burian, který se loni v Edinburghu stal mistrem Evropy v kategorii B. Matějovi v Mitterdorfu  patří výsledná 12. příčka.

Do vyřazovacích bojů postoupili i oba naši junioři – Pavel Krůtil skončil celkově na 12. pozici a Adam Smigana 13. příčce.

Mezi juniorkami se postoupit nepodařilo Andree Pokorné,

V dívčí kategorii A startovala na vlastní náklady Sára Urbanová skončila na dvě místa od postupu na 18. pozici.

Děkujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci a všem členům české výpravy - rodičům, dobrovolníkům i trenérům - za pomoc a spolupráci. Zvlášť poděkovat je nutno Petře Adamovské za vedení výpravy, Davidovi Urbáškovi, Jirkovi Slezákovi a Romanovi Smigovi za pomoc s organizací a dopravou závodníků a Monice Brkalové za krásné fotografie.

Děkujeme i partnerovi mládežnické reprezentace,firmě Rock Point,za finanční i materiální podporu a tréninkovým centrům reprezentace SmíchOFF a Boulder Bar za vytvořené možnosti pro přípravu našich mladých závodníků.

_DSC5444_DSC5492_DSC5539_DSC5668_DSC5698
foto Monika Brkalová