ČHS členství, informace

ČHS servis pro členy

Info pro pořadatele

Český horolezecký svaz je organizátorem:

• Českého poháru dospělých v lezení na obtížnost, v boulderingu (v roce 2017 Rock Point Český pohár v boulderingu 2017). Součástí Českého poháru jsou i MČR.
  • Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost, na rychlost a v boulderingu. Součástí pohárových soutěží jsou i MČR. ČHS je také organizátorem závodů v lezení na obtížnost mládeže do 14 let.

ČHS svěřuje organizaci jednotlivých závodů nebo celého seriálu závodů pořadatelům, se kterými uzavírá smlouvy o uspořádání závodu.

ČHS poskytuje pořadatelům dotaci na uspořádání závodujejíž výši stanovuje každoročně příslušná komise soutěžního lezení.

ČHS dále poskytuje pořadatelům časomíru, a to buď pro závody v boulderingu či v lezení na rychlost, a kameru vybavenou projektorem pro možnost okamžitého prohlížení záznamu, včetně stativu a paměťové karty.

Pořadatelé závodů jsou zejména povinni:

Platný seznam hlavních rozhodčí pro závody ČP dospělých a ČP mládeže

• Pražák Jindřich - všechny disciplíny
  • Čermák Jiří - všechny disciplíny
  • Binter Tomáš - všechny disciplíny
  • Doseděl Miroslav - všechny disciplíny
  • Návrat Lumír - všechny disciplíny
  • Fischerová Zuzana - obtížnost, bouldering, **
  • Macek Martin - obtížnost, rychlost, **
  • Miřejovský Tomáš - obtížnost, bouldering, **

** Rozhodčí byl proškolen a složil závěrečný test, ale z důvodu menších zkušeností v dané disciplíně musí pro získání statutu hlavního rozhodčího absolvovat ještě 2 závody jako rozhodčí "pod dohledem" hlavního rozhodčího.

Aktuální seznam českých licencovaných stavěčů a držitelů certifikátu

Mezinárodní stavěčská licence IFSC

• Jan Zbranek- International Chief Route Setter IFSC (nejvyšší dosažitelná úroveň mezinárodní licence), JanZbranek@seznam.cz

Národní stavěčská licence