Evropský pohár mládeže v boulderingu - Längenfeld/Ötztal 2014

18. 08. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Uplynulý víkend 15. - 16. srpna patřil v Längenfeldu, který leží v rakouské oblasti Ötztal, závodům mládeže v boulderingu. Jednalo se o druhé kolo Evropského poháru mládeže (EYC) v boulderingu, který organizuje Evropská rada IFSC. Závodů se ve třech věkových kategoriích zúčastnilo 15 závodníků z České republiky.

Systém Evropského poháru mládeže v boulderingu je odlišný od závodů Světového poháru. Kvalifikace se lezou flash na 8 boulderech, s časovým limitem na zkoušení boulderových problémů, v libovolném pořadí, maximální počet pokusů je 5. Z kvalifikace pak postupuje 6 nejlepších do finále přímo, bez semifinálového kola. Finále se leze na on sight, na 3 boulderech, systémem Světového poháru.

V pořadí národů se ČR umístila na 12. místě z 20 zemí. Výsledek je součtem bodů nejlepších lezců v každé kategorii, za Českou republiku byli do hodnocení započítáni: E. Vlčková, J. Novák, K. Kendíková, V. Trojan, M. Běhounek a S. Večeřová (která však nebodovala).

Podrobný popis průběhu závodů najdete v článku Tomáše Bintera.

Podrobné výsledky najdete na stránkách IFSC, zde uvádíme seznam startujících za ČR s jejich výsledky:

kategorie B:

- Sabina Večeřová (32.)

- Jana Ondřejová (35.)

- Vojtěch Trojan (25.)

- Jan Kendík (29.)

- Jakub Konečný (30.)

- Martin Chytil (31.)

kategorie A:

- Eliška Vlčková (17.)

- Klára Halmo (19.)

- Veronika Scheuerová (26.)

- Michal Běhounek (29.)

- Pavel Krůtil (33.)

junioři:

- Kateřina Kendíková (23.)

- Anna Vavříková (24.)

- Jan Novák (18.)

- Dominik Otto (29.)

Dalším (a letos posledním) mládežnickým závodem IFSC v boulderingu bude Mistrovství Evropy v Arcu v termínu 6. - 7. září 2014.

Radana Plevková, sekretariát

Za fotografie děkujeme Tomášovi Binterovi ml.