EP mládeže v Mitterdorfu a Akademické Mistrovství Evropy v Katowicích 2015 - aktualizace 12.8.

10. 08. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu proběhlo v rakouském Mitterdorfu další závod Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost a zároveň se konalo první Akademické Mistrovství Evropy ve sportovním lezení na obtížnost a na rychlost.

Na Evropském poháru mládeže v Mitterdorfu dosáhl skvělého výsledku Jakub Konečný, když v kategorii A (16 - 17 let) vybojoval stříbrnou medaili. Elišce Adamovské ve finále kategorie B (14-15 let) uklouzla noha a skončila na 8. místě, což je i tak výborný výsledek, z kvalifikace postupovala ze 3. místa. Martin Jech skončil ve finále prestižní kategorie juniorů na výborném 8. místě.

Za Českou republiku startovalo 16 závodníků ve všech šesti kategoriích. Více se o závodech dozvíte v článku od Martina Jecha. Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední Evropský pohár juniorů, došlo i k vyhlášení celkového pořadí EPJ za rok 2015. Za Českou Republiku se v první desítce umístila Eliška Adamovská (5. místo), Jakub Konečný (6. místo) a Martin Jech (9. místo).

Juniorky, kompletní výsledky, 1. KALAN Tjasa SLO

Další fotografie k prohlédnutí jsou níže.

Na Akademickém mistrovství Evropy v Katowicích vybojoval Tomáš Binter ve finále 6. místo. Jedná se o výborný výsledek, ale s ohledem na pořadí v semifinále, skončil Tomáš kousek pod svými možnostmi, podobně jako Eliška Adamovská v Mitterdorfu.
Na těchto závodech se také již ve čtvrtek představil Petr Burian v lezení na rychlost, v níž se prezentovala řada lezců úspěšných ve Světovém poháru - např. Rus Kokorin, Polák Dzienski a řada dalších. Do vyřazovacích bojů postoupil Petr s přehledem s devátým časem, ale v nervózním osmifinále, kde on i jeho soupeř opakovaně chybovali, ho nakonec o pouhou jednu setinu vyřadil Ihor Tiapkin z Ukrajiny a Petrovi tak patří konečná 15. pozice. Více se o závodech dozvíte v článku Tomáš Bintera.

Evropský pohár mládeže v Mitterdorfu, Foto: Petra Adamovská

V sobotu 22. srpna nás čekají závody mládeže v lezení na rychlost v rakouském Imstu.