Český pohár mládeže v Chocni

14. 10. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Horolezecký klub Choceň uspořádal v sobotu 8. 10. předposlední závod Českého poháru mládeže. Počasí toho dne bylo opravdu nevlídné a řadu závodníků přimělo schovat se v tělocvičně. Všehovšudy se zúčastnilo necelých šedesát závodníků v 6 kategoriích. Všem gratulujeme k předvedeným výsledkům. Letos se stavění cest ujal Roman Kučera s Martinem Stráníkem a postavili velmi pěkné cesty. Pro některé lepší závodníky byly cesty dle jejich slov příliš lehké, ale na druhou stranu ti slabší tak měli možnost zažít ten nádherný pocit cvakání i jiné než první presky.

Kategorie dívek B, tedy těch nejmladších, byla vskutku nabitá, zazávodilo si jedenáct dívek, přičemž soutěž ovládly reprezentantky HO Komorního výtahu Liberec. Nejvýše dolezla Natálka Tužová a jen o chlup níže Eliška Novotná. Na stupních vítězů je doplnila Marie Simeonová závodící za Klajdu.

Chlapci ze stejné kategorie přes léto očividně nezaháleli – všichni tři medailisti topovali a tak musel rozhodnout čas. Nejrychleji se s cestou popral Šimon Potůček. O něco pomaleji se s cestou popral Radim Hejdůšek. Nejpomaleji, ale přece až na vrchol se dostal Albert Musil.
Mezi dívkami A se nejvíce blýskla Lenka, která svým soupeřkám odlezla o parník. Na druhém místě se s velmi dobrým výsledkem umístila Jana. Těsně za ní skončila Sabina Večeřová.

Nejnabitější kategorií byla kategorie chlapců A, kde soupeřilo patnáct chlapců. Vyhrál Kuba Konečný, který jako jediný přelezl i finálovou cestu. Za ním skončil také Kuba a také z Lipníku nad Bečvou, ale tentokráte Skočdopole. Na třetím místě se umístil Honza Kendík.

Oproti tomu juniorky se zúčastnily pouze čtyři a vyhrála Andrea Pokorná z Pardubic. V kvalifikaci s ní sváděla vyrovnaný souboj Verča Scheuerová, která ale podlehla ve finále a skončila na pěkném druhém místě. Třetí místo obsadila Katka Zemánková, nejmladší z kategorie.
Mezi juniory vyhrál Petr a porazil druhého Kubu Dvouletého o délku jazyka. Třetí, také s nepatrným odstupem, skončil Zbyšek Černohous.

Galerie na flickru - foto ze závodů

Lukáš Lustyk, pořadatel