Adam Ondra vyhlášen Sportovcem měsíce

05. 09. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Mezinárodní asociace Světových her prohlásila Adama Ondru za Sportovce měsíce srpna 2014.

Toto ocenění získal za svůj výsledek ve finále MS v boulderingu v Mnichově, kde jako jediný topoval všechny čtyři bouldery ve finálovém kole a získal titul Mistra světa.

Navíc na začátku srpna vyhrál závod Světového poháru IFSC v lezení na obtížnost v Rakousku.

V příštím týdnu bude usilovat o co nejlepší umístění v rámci MS v lezení na obtížnost ve španělském Gijónu (MS je společné pro obtížnost, rychlost a paraclimbing), kam odjíždí téměř celá naše dospělá reprezentace.

fotografie z loňského předávání cen Arco Rock Legends 2013 (Lucie Žemberyová), Fuck the Police 8c (archiv ČHS), SP Imst 2014 (Tomáš Binter ml.), stupně vítězů MS v Mnichově 2014 (IFSC), SP Kranj 2013 (Tomáš Binter)

Radana Plevková, sekretariát