4. kolo Rock Point ČP v boulderingu - Jablonec nad Nisou

07. 08. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Druhá polovina boulderingové série se nově představila u přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou. Umístění závodu bylo víc než trefené, tvář celé akce utvářelo koupání, kapely, dobrá atmosféra a samozřejmě skvělě postavené bouldery.

Sobotní 4. kolo Rock Point ČP dospělých

Kvalifikace ženy:

Úvod dne probíhal v klasickém stylu kvalifikací, které se lezly na flash. 8 boulderů však nevyzkoušela řada potenciálních favoritek, které jsou odjeté po skalách, trénují nebo si jen užívají léta. Chyběly třeba Ela Adamovská, Verča Šimková nebo Eliška Vlčková.

Na této akci se výrazně projevilo stavěčské duo Olin Klapal a Vilém Chejn, s příspěvkem Michala Kalvase. Jejich odlišné lezecké styly a možnosti závodění jedině prospívají.

Kvalifikačním sítem prošli do finále i nové tváře, stálice a favorité nechyběli.

Finále žen

Promítaly se různé lezecké styly a techniky. Byla znát povinná místa s dynamickým pohybem, které se holky téměř vždy pokoušejí vymyslet staticky. S dobrou technikou a relativně menší silou se tak dalo dostat hodně vysoko. Svůj nejlepší výsledek mezi dospělými zalezla usměvavá Aneta Loužecká. Radost dávala najevo i v následujících rozhovorech.

Finale CP Jablonec foto Standa Mitac

A jak to nakonec dopadlo:

1. místo: Petra Růžičková (4 topy, 4 zóny)
2. místo: Daniela Kotrbová (2t, 4z)
3. místo: Aneta Loužecká (2t, 2z)

Finále mužů

Z pohledu více očí to bylo snad nejlepší finále letošní série. Styl svěťákových boulderů naši kluci postavit umí, kombinace dvou různých lezeckých stylů Vildy a Olina, za přispění Michala, závodům jedině prospívá. V boulderech byly povinné myšlenky a stavěčům se povedlo, že povinné programy nešly přetlačit silou.

Vítězství Martina Stráníka bylo letos nejtěsnější ze všech. Sám to komentoval slovy, že to je super. "Konkurence je zdravá a může tě jedině dotlačit k lepším výkonům."

Smolař finále byl Kuba Jedlička. Ve třech boulderech vypadl téměř z topu. Jeho lezecký styl by zasloužil povzbudit vítězstvím. Úsměv mu na konci ale nechyběl.

Honzovi Chválovi uniklo vítězství o dva pokusy.

Finale CP Jablonec foto Standa Mitac

1. místo: Martin Stráník (3t, 4z)
2. místo: Jan Chvála (3t, 3z)
3. místo: Rishat Khaibullin (2t, 4z)

Finale CP Jablonec foto Standa Mitac

Všichni jste srdečně zváni na Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují. Proběhne tam 5. kolo Rock Point Boulderzávody 2017. Dětský závod proběhne už v pátek,sobota bude patřit dospělým. Bližší info na webu www.boulderzavody.cz.

Finale CP Jablonec foto Standa Mitac 5D3_8726

Finale CP Jablonec foto Standa Mitac Jablonecké Boulderzávody děkují všem zúčastněným a pomocníkům.

Sportu zdar!

J. Zozulák