AKTUALIZACE 4. kolo Rock Point Český pohár v boulderingu - Teplice nad Metují

05. 09. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Tuzemská sezona závodů Českého poháru se po prázdninové pauze opět rozjela - v sobotu 30. srpna proběhlo v Teplicích nad Metují 4. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu 2014. Na závody přijelo 20 žen a 52 mužů, kteří změřili své síly na venkovní boulderové stěně. Cesty stavěli Vilda Chejn a Tomáš Doubravský.

AKTUALIZACE 8.9.

Krátké video ze závodu je ke shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=80PjPUFevcc&feature=youtu.be

AKTUALIZACE 5.9.

Sledujte na ČT sport krácený komentovaný záznam, který vznikl ze 4. kola Rock Point Českého poháru v boulderingu v Teplicích nad Metují:

PREMIÉRA dnes 5.9. v 19:30 ČT Sport

reprízy 11.9. 11:30 a 19.9. 11:20

Poslední prázdninový víkend se v Teplicích nad Metují pravidelně odehraje Mezinárodní horolezecký filmový festival, který navštěvují tisíce příznivců outdoorových aktivit. Pro závodníky a pro lidi je zde pravidelně pořádán pohárový závod v boulderingu. Letošní ročník závodu byl v termínu týden po mistrovství světa v boulderingu, mnozí tedy přijeli v plné fazóně.

Certifikovaní stavěči – Vilda Chejn a Tomáš Doubravský – připravovali bouldery více než tři dny, flash kvalifikace vybrala finalisty a zároveň už závodníky rozřadila a ukázala potenciální favority.

Při skvělé divácké kulise začalo v 17:30 ženské finále. Ze stálic na soutěžích nechyběl nikdo. Finále bylo maličko přísnější, topů moc nepadalo. Rozhodlo se v pokusech na jeden top a v počtu zón. Výborně útočila juniorka Kateřina Zachrdlová, bramborová placka bude určitě motivační. Dominika Dupalová dosáhla svého nejlepšího letošního výsledku – 3. místo. Stříbro Edity Vopatové v přípravě na MS s lanem je úspěch. Vítězství si odvezla reprezentantka v boulderingu Petra Růžičková.

Mužské finále nabídlo také téměř kompletní účast, Adam Ondra se Českých pohárů příliš neúčastní, zbytek pole přijel v plné síle. Úvodní boulder, jehož klíčem byl silový stisk hrany a mega tah do topu, překonal jen Martin Stráník. Bouldery byly také celkem těžké, českou špičku ukázalo dosažení alespoň jednoho topu. Štěpán Stráník se o dva pokusy umístil na čtvrtém místě za Janem Chválou, dvou topů dosáhl Jakub Hlaváček, celé pole absolutně smetl Martin Stráník.

Závod má díky ohromné festivalové návštěvě skvělou atmosféru! Díky všem za účast a podporu.

Pořadatel závodu váš Honza Zozulák

autorem fotografií je Pavel Borna