Nová koncepce soutěžního ledového lezení

Komise této soutěžní disciplíny si vzala za cíl obnovit aktivitu ledolezců v ČR, především pak těch, kteří mají zájem o její závodní pojetí. Ke splnění tohoto předsevzetí je třeba začít podle zcela nových pravidel, s novou koncepcí, která se formuje již od srpna letošního roku. Prioritou je najít v řadách mladých lezců talenty pro obtížnostní i rychlostní závody v ledu a drytoolu. Celá koncepce se bude orientovat na delší časové období s jasným cílem, kterým budou Olympijské hry v Pekingu v roce 2022. Podobným směrem se nyní ubírá většina sportovních organizací různého zaměření. Cílem komise bude v následujících měsících vytvořit pro mladé sportovní talenty se silnou motivací závodit ideální tréninkové možnosti, zahrnující odborné poradenství, materiální podporu, coaching, apod. Hledáme tedy chlapce i dívky s lezeckými zkušenostmi ve věkovém rozmezí 15 – 22 let (výjimky dle individuálního posouzení), kteří chtějí své výkony poměřit v soutěžích domácích i mezinárodních. Zaměření na co nejlepší výkon a motivace vyhrávat je velmi důležitá. V rámci upřednostnění mládeže je důležitým kritériem také horní věkové omezení. To však neznamená zákaz závodění starším, zkušenějším účastníkům, pouze dáváme na vědomí to, že investice z rozpočtu komise půjdou v následujících letech především do kategorií mládežnických.

Jako první příležitost a jakousi ochutnávku skutečného drytoolingu jsme pro lezecké dorostence připravili SPORT LIFE DRYTOOL TEST. Půjde o jakýsi workshop a zároveň talentové zkoušky, které se uskuteční v rámci veletrhu Sport Life 2016 na brněnském výstavišti v pátek,  4. 11. 2016 od 16:00 do 19:00 na lezeckém stánku v pavilonu V. Je důležité ještě jednou zopakovat: akce je určena pro již aktivní lezce a lezkyně ve věku od 15 do 22 let, kteří se touží stát nejlepšími -  pokud ne na světě, tak alespoň v rámci ČR. Půjde o lekci, seznamující se soutěžním ledovým lezením!

Podle počtu účastníků a jejich předvedených výkonů, nabídneme těm nejlepším možnost reprezentovat a s tím spojené další formy podpory. Pro vybrané chystáme čtyřdenní soustředění na Slovensku ve dnech 17. 11. – 20. 11. 2016, v jehož programu je i nominační závod v Handlové. Prvním krokem ovšem bude ukázat se v rámci Sport life testu.

Veškeré dotazy a předběžné přihlášky směřujte prosím na předsedu komise – Slávka Matušku, 732732751, %enFV92eWmHC1Z4WHaBB5cl7g5pJ

Slávek Matuška, soutěžní ledolezení