Mistrovství Evropy v drytoolingu - Saas Fee 2012

23. 01. 2012 | Rubrika: Závodní ledolezení, drytool | Komentáře (0)

Nejpodstatnějším závodem letošní ledolezecké sezóny bylo Mistrovství Evropy 2012, které se
se konalo minulý víkend ve švýcarském Saas Fee.

Česká výprava na tento závod odjela v historicky nejpočetnějším a potenciálně nejsilnějším složení.
Na základě výsledků byli nominováni Lucie Hrozová, Lukáš Pálka, Mirek Matějec na obtížnost, Milan Dvořáček na rychlost a na vlastní žádost startoval v obtížnosti Petr Adámek.

V obtížnosti dosáhla nejlepšího výsledku Lucie Hrozová, která se umístila na velmi pěkném čtvrtém místě. Velmi neoblíbenou pozici prvního nepostupujícího do semifinále si letos vybral Mirek Matějec, který tak skončil na dělené devatenácté pozici. Lukáši Pálkovi a Petru Adámkovi se závod nevyvedl podle představ a skončili na děleném padesátém prvním místě. Milan Dvořáček v obtížnosti nestartoval.

Na rychlost se v kategorii mužů podařilo prosadit do finále Mirku Matějcovi, kde obsadil velmi pěkné šestnácté místo. Milan Dvořáček skončil třicátý sedmý a Petr Adámek čtyřicátý pátý.

Děkujeme našim reprezantantům, zejména Lucii Hrozové a Mirku Matějcovi za velmi pěkné výkony a všem do dalších závodů více štěstí, které tentokrát každému určitým způsobem chybělo.

Radek Lienerth, komise drytoolingu

| Komentáře(0)