Ledolezení - závodní sezóna 2016/2017

V letošním roce již neproběhne na domácí půdě žádný závod. Odstranění tohoto deficitu bude pro příští rok jednou z priorit komise. Již v lednu a únoru jsou plánovány dva závody na rychlost, a to na ledových stěnách v Liberci a ve Víru. V roce 2017 bychom se také rádi vrátili k soutěžení v obtížnosti, opět nejlépe alespoň dvěma závody. Toto je samozřejmě výzva pro případné zájemce o uspořádání takových závodů – obraťte se na komisi soutěžního ledolezenÍ.

Příležitost pro mladé zájemce o disciplínu bude 4. 11. v Brně na SPORTlife drytool testu.

Článek "Nová koncepce soutěžního ledového lezení"

Vírský cepín

Možnost závodit nabízí naši slovenští kolegové, kterým se daří již po léta udržovat ledolezeckou komunitu funkční.

Takto vypadá kalendář slovenského poháru a Mistrovství SR:

1. kolo 19. 11. 2016 Drytool Cup Handlová
2. kolo 26. 11. 2016 Gilmonte Drytool Cup Žilina
3. kolo 03. 12. 2016 Medzinárodné majstrovstvá Slovenska K2 Bratislava
4. kolo 14. 1. 2017 Ľadový maratón Slovenský raj
5. kolo 25. 2. 2017 Ľadovo-filmový festival na Zámke, Vysoké Tatry

Jako nominační závody pro reprezentaci v obtížnosti jsme určili závod v Handlové a v Bratislavě a pro rychlost samozřejmě domácí závody (Vír, Liberec). Do této doby zůstává reprezentace v původním složení, rozšířená v kategorii „ženy speed“ o Karolínu Matuškovou, vítězku letošního MČR v ledolezení na rychlost.

Všem reprezentantům bude pro následující sezónu uhrazeno pojištění a mezinárodní závodní licence. Prosíme zájemce o účast v závodech, aby kontaktovali co nejdříve předsedu komise.

Kalendář Světového poháru a MS je následující:

UIAA Ice Climbing World Cup:

BC: 16-18 December, Durango, Colorado (USA)
TBC: 7-8 January, Beijing (China)
14-15 January, Cheongsong (South Korea)
19-21 January, Saas Fee (Switzerland)
27-29 January, Rabenstein (Italy)

UIAA Ice Climbing World Championships:

4-5 February, Champagny-en-Vanoise (France)

Youth:

TBC: 14-16 December, Durango, Colorado (USA)

UIAA Ice Climbing World Youth Championships: