Uzavírky skal v Saském Švýcarsku

18. 04. 2014 | Rubrika: Ochrana přírody

Při lezení "u sousedů" v Saském Švýcarsku, stejně jako v našich skalních oblastech, je třeba počítat s dočasnými uzavírkami skal kvůli hnízdění vzácných druhů ptactva.

Letošní dočasná omezení, o kterých informuje Sächsischer Bergsteigerbund (SBB), se vztahují na období do 30. června a týkají se následujících lokalit a věží:

• Adolf-Hermann-Fels (Rathen)
  • Hoher Torstein, NW Seite (Schrammsteinen)
  • Breite-Kluft Turm, Wurzelkopf (Schmilka)
  • Sammlerwand (Kleinen Zschand)
  • Bergreundschaftsstein (Grossen Zschand)
  • Zwillinge (Pfaffenstein)
  • Grenznadel, Grosser Grenzturm, Semperhexe, Schöne Nadel, Glasergrundscheibe, Totenkopf, Waldwächter (Bielatal)
  • Bahratalwand. S Seite (Erzgebirgsgrenz g.)

V některých případech se omezení vztahují jen na některé cesty (např. Hoher Torstein), proto doporučujeme seznámit s celým dokumentem SBB, který je k dispozici zde.

Kromě dočasných zákazů platí v Saském Švýcarsku také trvalé zákazy (např. zákaz lezení na masivy s několika výjimkami), které jsou uvedené v horolezeckých průvodcích: Kletterführer Sächsische Schweiz (6 svazků, vydání 2000 až 2012); Sportklettergebiete in Sachsen (1. díl Ostteil, vydání 2007).

Prosíme lezce o respektování všech uvedených zákazů.

B. Valentová