Uzávěry v Jizerských a Lužických horách

03. 04. 2014 | Rubrika: Ochrana přírody

Od vedoucího správy CHKO Jizerské hory Jiřího Huška jsme dostali následující zprávu týkající se dočasných uzávěr kvůli hnízdění dravců:

"Správa Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory oznamuje, že počínaje dnem 1.4.2014 s platností do 30.6.2014 uzavřela z důvodu hnízdění dravců pro veškerou horolezeckou činnost část skalní oblasti "Polední kameny - Hlídači".

Uzávěra se týká skály Nos a polygonu "Polední kameny", který je vymezen v platném rozhodnutí o vyhrazení míst k provozování horolezectví v NPR Jizerskohorské bučiny. Omezení se vztahuje na lezecké skály Polední věž, Polední stěna, Polední zub, Pohovka a ostatní skalní objekty ve zmíněném polygonu, s výjimkou východního vrcholu Frýdlantského cimbuří.

Zároveň po dohodě se Správou CHKO Lužické hory oznamuji, že od 1.4. do 30.6.2014 platí uzávěra pro horolezeckou činnost v oblasti Vraních skal u Horního sedla, a to jmenovitě na skály Fellerovka, Hruška, Malá Hruška, Šachtové věže, Krkavčí hnízdo, Krkavec, Krkavcová. Důvodem je také aktuální hnízdění dravců.

Obě uzavírky jsou v terénu viditelně označeny. Děkujeme lezecké veřejnosti za dodržení nezbytných dočasných omezení a za aktivní pomoc při ochraně ptáků a jejich prostředí."

J. Hušek, vedoucí správy CHKO