Nové zprávy týkající se ochrany přírody

16. 06. 2010 | Rubrika: Ochrana přírody | Komentáře (0)

Informace z oblasti ochrany přírody

Činnost ČHS v oblasti ochrany přírody je v tomto roce intenzivní: Jednáme s Krkonošským národním parkem, v Plzeňském kraji jsme obnovili povolení lezení na Tupadelských skalách (rozhodnutí by mělo nabýt právní moci v nejbližších dnech) a jednáme zde o prodloužení povolení pro oblast Žďár, požádali jsme o povolení lezení ve všech pražských lezeckých lokalitách, snažíme se o alespoň dočasné otevření lokality Pět kostelů v Beskydech, připravujeme žádost o nové povolení lezení na Bořni (platnost současného povolení končí v prosinci 2010) atd. Velmi intezivně jednáme se Správou CHKO Labské pískovce, a to nejen o obnovení možnosti lezení v nové NPR Kaňon Labe (další jednání je naplánováno na 22.6.), ale také o budoucích podmínkách lezení v PP Tiské stěny.

Informace o tom, co je v oblasti ochrany přírody nového, naleznete na webu ČHS v rubrice Ochrana přírody. Dnes zde byla zveřejněna informace o jednání se Správou CHKO Labské pískovce o budoucích podmínkách lezení v Přírodní památce Tiské stěny, a informace o vydání rozhodnutí, kterým se povoluje lezení v nově zřízené Národní přírodní památce Polické stěny na Broumovsku. Detailní informace včetně příslušných dokumentů jsou k dispozici na webu Skalní oblasti.

B. Valentová