Nové povolení lezení pro Adršpašsko-teplické skály

23. 04. 2014 | Rubrika: Ochrana přírody

Na základě žádosti ČHS vydala Správa CHKO Broumovsko rozhodnutí, kterým povoluje lezení v Národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály na dalších 5 let (do konce roku 2018). Rozhodnutí nabyde právní moci 1.5.2014, tj. shodně se začátkem povolení lezení v části Adršpašsko-teplických skal. ČHS žádal také o možnost lezení v oblasti Janovice, které však nebylo povoleno.

Podmínky lezení jsou stanoveny obdobně jako v předchozích letech, včetně vyhrazení lokalit pro lezení a časového vymezení lezení. V oblasti platí Pravidla lezení v pískovcových oblastech v Čechách (lezení pouze na suchých skalách, zákaz používání jisticích prostředků poškozujících skály, zákaz používání magnézia apod.). Prvovýstupy, osazování skal fixními jisticími prostředky i výměna jištění může být prováděna jen po předchozím odsouhlasení Správou CHKO Broumovsko.

V termínu od 1.5 do 31.12. kalendářního roku je možné lézt v těchto oblastech:

• Teplické skály - obvod Čapí hřeben, Bašta Kamenec, Amfiteátr, Bišík, Vstupní rokle
  • Adršpašské skály - obvod Vstupní obvod, Město, Ostrov, Království

Vyznačeno v mapce , která je přílohou rozhodnutí, zelenou barvou.

V termínu od 1.7. do 31.12. kalendářního roku je možné lézt v těchto oblastech:

• Teplické skály - obvod Skalní a Chrámové náměstí, Bariéra, Na Výsluní, Kaňon, Skalní ostrov, Teplické údolí, Vstupní rokle, Amfiteátr, Trojmezí, Záboř, Bišík, Mádrovo pole, Centrální část, Stráně, Biskupský hřeben, Himaláj, Království, Kamenec
  • Adršpašské skály - Za Pískovnou, Panoptikum, Jezerka, Milenecká hora, Podhradí, Rokle nad Spáleným mlýnem

Vyznačeno v mapce, která je přílohou rozhodnutí, červenou barvou.

Plné znění rozhodnutí SCHKO Broumovsko

Prosíme, abyste podmínky lezení stanovené v rozhodnutí Správy CHKO Broumovsko respektovali.

B. Valentová, sekretariát ČHS