X. světový kongres Mezinárodní společnosti pro horskou medicínu

10. 07. 2014 | Rubrika: Vzdělávání

Ve dnech 25.-31. května 2014 se v Bolzanu konal X. světový kongres medicíny a fyziologie velkých výšek a horské záchrany, jehož hlavním organizátorem byla Mezinárodní společnosti pro horskou medicínu (ISMM) a ICAR. Součástí kongresu bylo také zasedání Lékařské komise UIAA.

Za ČHS se kongresu zúčastnila Jana Kubalová, předsedkyně Lékařské komise ČHS a současně členka Lékařské komise UIAA, Ivan Rotman, člen Lékařské komise ČHS a korespondenční člen Lékařské komise UIAA, který na kongresu zastupoval také Společnost horské medicíny, která s naší lékařskou komisí spolupracuje, a Kristina Höschlová, členka Společnosti horské medicíny.

Další informace naleznete na webových stránkách kongresu. Přečíst si můžete také podrobnou zprávu I. Rotmana a článek od téhož autora.

Odborné materiály z kongresu budou postupně přeloženy a poté prezentovány na letošním ročníku Pelikánova semináře, který se bude konat 25. - 26. 10. 2014, tentokrát ve Východních Čechách na Bischofsteinu.

B. Valentová, sekretariát ČHS