Ve Víru se již tradičně konal metodický víkend ČHS zaměřený na ledolezení

O víkendu 30. 1. - 31. 1. 2016 se uskutečnil další Metodický den ČHS lezení ledů ve Víru, který připravila metodická komise ČHS. Vzhledem k výraznému oteplení jsme se báli, jestli led ve Víru vydrží, ale ve čtvrtek už bylo jasné, že Metodický víkend bude.

P1300034

Na sobotu bylo přihlášeno 55 lidí, bohužel dorazilo pouze 29 lidí. Je smutné, že mimo 4 lidí se nikdo neodhlásil, ani neomluvil, neboť ještě v pátek volali další a další zájemci, které jsme nemohli uspokojit. Na neděli se přihlásilo 48 lidí a skutečně 48 lidí přijelo, což nás velice potěšilo.

Zájemci v obou dnech tvořila převážně skupina lezců, kteří neměli zkušenosti s lezením ledů.  Metodický víkend probíhal formou přednášek s praktickými ukázkami výzbroje přímo na ledové stěně. Na místě měli stánek i zástupci firmy SingingRock, kteří půjčovali zájemcům hlavně zbraně do ledu a mačky.

V dopoledním programu se ukazoval potřebný materiál a správné používání materiálu pro lezení v ledu. Účastníci si vyzkoušeli chůzi v mačkách, základní techniku lezení ledů, šroubování ledovcových šroubů. Přes poledne si mohli účastníci vyzkoušet lezení na ledové stěně na top rope. Po obědě proběhl druhý blok výuky, kde se ukazovaly a účastníci si opět mohli vyzkoušet štandy, postupové jištění, práce s polovičními lany, výrobu abalakových hodin a slanění.

Dle ohlasu zúčastněných se metodický víkend líbil a účastníci odcházeli spokojeni s novými poznatky a zážitky. Po ukončení metodického dne mohli opět uchazeči plně využít lezení na ledové stěně a lézt za umělého osvětlení až do večerních hodin.

Tímto bych ráda poděkovala zástupcům ledové stěny ve Víru za přípravu, podporu a pomoc při metodickém víkendu.

Jarka Schücková, metodická komise ČHS

Další fotografie si můžete prohlédnout v galerii Metodický víkend ČHS Vír 2016.