Ukončení kurzu Instruktor lezení na umělé stěně

23. 12. 2016 | Rubrika: Vzdělávání, O ČHS

11. 12. 2016 byl ukončen duhý termín akreditovaného kurzu Instruktor lezení na umělé stěně, jehož součástí je i blok Trenér sportovního lezení – licence C,

O tento kurz byl velký zájem. Přijato bylo 10 uchazečů z partnerských spolků pracujících s mládeží a 2 uchazeči mimo spolky. Účastníci kurzu získali informace z oblasti metodiky, 1. pomoci a trenérství – licence C. Účastníci byli proškoleni vedením výstupu na stěně, nácvikem chytání pádu, jištěním na štandu. V kurzu první pomoci se dozvěděli, jaké jsou základní záchranné techniky a postupy při nehodě. Blok Trenérství obsahoval trénink sportovního lezení, pohybové schopnosti a dovednosti v lezení, základy stavění lezeckých cest a boulderů, fyzioterapeutické aspekty lezeckého tréninku a spoustu dalšího.

Úspěšně celý kurz dokončilo jedenáct účastníků kurzu, a to Jan Hlava, Lenka Hlavatá, Tímea Sarina, David Stella, Alice Strnadová, Michal Stupka, Tereza Svobodová, Jarmila Svrčková, Roman Šmíd, Vladimír Talíř a Stanislav Věchet. Tito absolventi získali kvalifikaci Instruktor lezení na umělých stěnách a zároveň kvalifikaci Trenér sportovního lezení - licence C. Protože během kurzu jeden účastník vypadl, do posledního bloku byla přijata Michaela Adámková, která získala licenci trenér sportovního lezení.

Gratulujeme!

Podle slov účastníků se kurz vyvedl: „Pro mě jako pro lajka to byl obrovský přínos. Spoustu jsem toho pochytil, spoustu se toho naučil a pevně doufám, že se mi to podaří přenést do našeho oddílu.
 Sice nejsme sportovní oddíl, naše děti se závodů neúčastní - každopádně pohled na  trénování sportovního lezení v podání Tomáše Bintera byl fascinující. Mne to nakoplo nejen k tomu se nadále věnovat dětem a oddílu, ale i osobně si tyto právě nabité vědomosti uchovat a nadále rozvíjet.  Opět jsem si ověřil, že lezení se může věnovat opravdu každý bez rozdílu věku, pohlaví, hmotnosti. Takže ještě jednou díky!“
(Roman Šmíd)

1 2 3 4 7

Na jaro 2017 připravujeme třetí běh tohoto kurzu.

Do kurzu se mohou hlásit přednostně zástupci spolků zapojených do projektu Podpora mládežnických lezeckých klubů. Informace o přihlášení zde

Monika Petrová, sekretariát ČHS