Krok za krokem - metodická příručka ČHS pro nováčky

15. 01. 2014 | Rubrika: Vzdělávání, O ČHS

Český horolezecký svaz vydal novou metodickou příručku pro začátečníky Krok za krokem, aneb manuál začínajícího lezce.

Příručku připravila komise mládeže, jejími autory jsou Tomáš Matějka a Andrzej Kurowski, autorem ilustrací je Ivo Urban. Příručka je určena novým členům ČHS, kteří ji dostanou prostřednictvím oddílů, nebo spolu s průkazem ČHS v případě individuálních členů.

Vydání příručky podpořil Singing Rock, partner ČHS.

Příručka je zaměřena na základy lezení na umělých stěnách a zajištěných cestách na skalách. Na třicet stánkách naleznete informace o horolezecké výzbroji a výstroji (úvazy, karabiny, lana...) a jejím použití, o základních horolezeckých uzlech, o vzájemné kontrole a komunikace mezi lezci i o jištění i o slaňování. Součástí publikace jsou i informace o pravidlech lezení, klasifikačních stupnicích a ochraně přírody ve vztahu k horolezectví.

Příručka bude poskytnuta všem oddílům ČHS, distribuce bude probíhat v únoru, současně s distribucí ročenek ČHS za rok 2013. Počet příruček pro jednotlivé oddíly se bude odvíjet od počtu jejich členů (max. 30 kusů pro největší oddíly). Bližší informace zašleme předsedům oddílů prostřednictvím e-mailu. Část nákladu bude k dispozici na sekretariátu ČHS, pro nové individuální členy.

B. Valentová, tajemnice